Osiedle Młyn nad Cybiną pod lupą prokuratury?

Do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu wpłynęło zawiadomienie miejskiego konserwatora zabytków o możliwości popełnienia przestępstwa przez dewelopera inwestycji Młyn Nad Cybiną.

Autor: poznan.wyborcza.pl 07 marca 2017 11:49

Zdaniem miejskiego konserwatora zabytków podczas realizacji inwestycji zniszczono zabytkowy XIX-wieczny młyn parowy w Antoninku.

Wodny młyn z 1898 roku jest największym atutem projektu dewelopera Grupa Partner, który buduje w Antoninku ekskluzywne osiedle pod nazwą Młyn nad Cybiną. W zabytkowym obiekcie miały się znaleźć lofty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper w rozmowie z "Wyborczą" twierdzi, że wszystko odbyło się legalnie: posiada prawomocne pozwolenie na budowę obejmujące między innymi częściową rozbiórkę budynku i jego odtworzenie. Tłumaczy, że w trakcie prac budowlanych stwierdzono zły stan techniczny jednej ze ścian i po przeprowadzeniu badań geotechnicznych, w związku z istniejącym zagrożeniem, dokonano rozbiórki, o czym wraz z uzasadnieniem konserwator został powiadomiony. Jak podkreśla, rozbiórka i odtworzenie części młyna jest wpisane w obowiązującym pozwoleniu na budowę.

Niezależnie od prokuratorskiego śledztwa własne postępowanie w sprawie legalności prowadzonych robót budowlanych zamierza wszcząć powiatowy nadzór budowlany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych