Osiedle Murapol Bażantów nawiązuje do leśnego charakteru Katowic

Murapol Bażantów powstaje w cichej i spokojnej dzielnicy Katowic – Piotrowicach. Sąsiedztwo Lasu Murckowskiego sprawia, że mieszkańcy na co dzień cieszą się bliskością przyrody. Inwestycja jest nominowana do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategoriach: Osiedle mieszkaniowe i Osiedle zielone.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 13:35

Murapol Bażantów to wieloetapowa inwestycja grupy Murapol, od wielu lat ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy Górnego Śląska. Osiedle docelowo będzie kompleksem 14 budynków. Dziewięć jest w pełni skomercjalizowanych i zasiedlonych. Obecnie Murapol oferuje lokale mieszkalne w budynkach nr 11 i 12, które są w trakcie budowy. Grupa posiada także pozwolenie na budowę 13. etapu oraz zamierza rozpocząć procedurę pozyskiwania pozwolenia na budowę na realizację 14. budynku. W całym kompleksie znajdzie się ok. tysiąca lokali mieszkalnych.

Ciche i spokojne Piotrowice

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle znajduje się w cichej i spokojnej dzielnicy Katowic – Piotrowicach, a sąsiedztwo rezerwatu Las Murckowski sprawia, że mieszkańcy na co dzień cieszą się bliskością przyrody. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum miasta, przez co łączy dogodne warunki do relaksu i życia w zieleni z możliwością korzystania z uroków życia wielkomiejskiego.

Dodatkowo lokalizacja osiedla umożliwia dogodny dojazd do tras w kierunku Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się punkty handlowo-usługowe, szkoły, przedszkole, obiekty sportowe oraz placówki medyczne.

Najbardziej poszukiwane metraże

Mieszkania oferowane w projekcie Murapol Bażantów zostały zaprojektowane w najbardziej poszukiwanych metrażach – od 25 do 56 mkw. Lokale na parterach posiadają ogródki i tarasy, natomiast mieszkania na piętrach – balkony. Każdy z budynków wyposażony jest w cichobieżne windy. Bezpieczną komunikację umożliwiają oświetlone i wybrukowane chodniki oraz alejki. Wygodne parkowanie zapewnia duża liczba miejsc postojowych na terenie osiedla. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach przygotowano trzy place zabaw.

W ramach każdego z czterech etapów powstał jeden czterokondygnacyjny budynek. Wykończenie brył bloków drewnianymi elementami nawiązuje do leśnego charakteru tej części Katowic.

W piątej fazie zrealizowano ośmiokondygnacyjny apartamentowiec ze 128 mieszkaniami, a w szóstej – czterokondygnacyjny budynek, który mieści 159 lokali. W kolejnych etapach zaprojektowano również czterokondygnacyjne bloki. Znajduje się w nich odpowiednio: 63, 71 oraz 80 lokali mieszkalnych.

Projekt, za swoją unikalność, został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategoriach: Osiedle mieszkaniowe i Osiedle zielone.

Jeśli uważasz, że zasługuje on na te tytuły – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych