Osiedle Nadmorze będzie skąpane w zieleni

Invest Komfort rozpocznie sprzedaż drugiego etapu Osiedla Nadmorze w listopadzie 2016 r. To nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy przy ul. Krasickiego 9 w Gdańsku, 200 metrów od plaży w Brzeźnie.

Autor: HouseMarket.pl 28 października 2016 09:19

W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki, które pomieszczą 108 mieszkań. W drugim przewidziano również trzy budynki i 102 mieszkania o powierzchni od 46 do 108 mkw. Invest Komfort rozpocznie sprzedaż drugiego etapu w listopadzie 2016 r.

- Przestrzeń osiedla stanowi połączenie prestiżowego, reprezentacyjnego frontu, potraktowanego w rzeźbiarski sposób za pomocą wielopiętrowych, formowanych roślin. W obrębie dziedzińca stworzono przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkową, zaprojektowaną z myślą o użytkownikach w różnym wieku, szczególny nacisk położono jednak na potrzeby rodzin z dziećmi. Przestrzeń ta w czytelny sposób została podzielona na obszary o różnym charakterze – tłumaczy Patryk Zaręba, architekt krajobrazu, RS Architektura Krajobrazu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle skąpane w zieleni

Przewidziano zarówno plac zabaw z wyposażeniem dla młodszych oraz starszych dzieci, jak i przestrzeń wypoczynkową zaaranżowaną za pomocą tarasów drewnianych, a także wielofunkcyjny trawnik rekreacyjny. Całość została skąpana w bujnej zieleni.

- W strefie przedwejściowej, jako najbardziej charakterystyczny element projektu, przewiduje się nasadzenia formowanych żywopłotów wykonanych z zimozielonego gatunku cis pospolity, tworzących kaskadowy, tektoniczny układ przenikających się przestrzennie brył i płaszczyzn. Uzupełnieniem będą niskie drzewa z gatunku klon tatarski oraz krzewy: berberysy, graby, tawuły – opisuje Patryk Zaręba.

Wewnątrz osiedla przewiduje się stworzenie przestrzeni o odmiennym charakterze, z zastosowaniem dodatkowych, zmiennych sezonowo roślin – kwitnących drzew z gatunku czereśnia ptasia, bylin – trzcinników i przetaczników. Wspólnym mianownikiem z przestrzenią przedwejściową będą takie gatunki jak klony tatarskie, cisy, tawuły.

Przestrzeń wspólna ma znaczenie

- Umiejętność projektowania miejsc życia człowieka, polega na poszukiwaniu komfortu zamieszkiwania nie tylko w przestrzeniach prywatnych ale również w strefach pośrednich. Dlatego z tak szczególną starannością projektowaliśmy każdy detal stref pośrednich jak: korytarz, klatka schodowa, winda, które stopniowo i łagodnie wprowadzające przyszłych mieszkańców do ich własnych mieszkań – tłumaczy Beata Szymańska, architekt wnętrz, Studio 1:1.

Intencją projektantów było aby wyraz estetyczny tych przestrzeni pozwolił na emocjonalną akceptację użytkowników i stał się częścią lub przedłużeniem ich własnego mieszkania.

- W ten sposób niespodziewanie nawet najmniejszy metraż mieszkania powiększa się, ponieważ to co jest za drzwiami prywatnego mieszkania staje się również „moje”. Podobnie zaproponowana stylistyka we wspólnych, dwukondygnacyjnych przestrzeniach fitnessu i sali bilardowej ma sprzyjać emocjonalnej akceptacji i traktowaniu jej jak własną – dodaje Beata Szymańska.

Mając na uwadze młody wiek pokolenia, które zamieszka w tych obiektach, a jednocześnie nie pomijając ludzi starszych, którzy również wybrali to miejsce do życia, projektanci zaproponowali estetykę opartą na szczerości materiału, kontrastując szorstkość materiału surowego betonu, siatek stalowych z ciepłem i precyzją wykonania elementów z drewna jesionowego oraz zestawieniem dobrej jakości mebli i armatury.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych