Osiedle Nasze Jeżyce stawia na nowoczesnośćhousemarket.pl - 09 listopada 2020 13:46


Mieszkania w projekcie Nasze Jeżyce, realizowanym przez Echo Investment w Poznaniu, będą wyposażone w inteligentne rozwiązania Echo Smart, które dostarczy firma Fibaro. To początek długoterminowej współpracy dewelopera z liderem z zakresu automatyki budynkowej.

Nasze Jeżyce to nowoczesny design, przemyślane układy mieszkań, dopracowana zieleń
i strefy wypoczynku. Miejsce z dala od zgiełku, blisko parku Sołackiego i ulicy Kościelnej. Osiedle powstaje w dwóch etapach. Każde z mieszkań na Naszych Jeżycach będzie posiadało taras, balkon lub prywatny ogródek. Dzięki współpracy z Fibaro do wyposażenia lokalu wchodzą także rozwiązania Echo Smart, czyli system inteligentnego mieszkania, umożliwiający zintegrowanie wielu urządzeń. Kupujący otrzymują w standardzie serce systemu smart home - centralę, ściemniacz światła oraz inteligentną głowicę termostatyczną. Pakiet ten jest dopiero początkiem przygody z inteligentnym mieszkaniem, który umożliwia sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także zarządzania roletami, zamkami, alarmem czy urządzeniami RTV i AGD.

- W naszą strategię wpisane jest tworzenie „destination places”, czyli przyjaznych, otwartych fragmentów miast, a najnowsze rozwiązania technologiczne są niezbędnym narzędziem do osiągnięcia tego celu. W ramach naszej oferty Echo Smart właścicielowi nowego mieszkania umożliwiamy komponowanie inteligentnych funkcji wokół „serca” systemu – centrali oraz zainstalowanych zautomatyzowanych funkcjonalności, które otrzymuje z kluczami do lokalu. Wszystkie obecnie powstające projekty mieszkaniowe w Poznaniu będą wyposażone w Echo Smart – Nasze Jeżyce są pierwszym, który zrealizujemy we współpracy z Fibaro - mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy w Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

System Fibaro jest modułowy i łatwy w montażu, dzięki czemu to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują rozbudowę inteligentnego mieszkania, stopniowo dostosowując ją do możliwości finansowych i rosnących potrzeb np. powiększającej się rodziny. Przygodę z inteligentnym mieszkaniem można zacząć np. tylko od sterowania oświetleniem, a potem wyposażyć lokal w czujniki dymu, temperatury, zalania czy otwarcia drzwi i okien.

Co ważne, rozwiązania Fibaro mogą być zainstalowane zarówno w nowopowstającym budynku, jak i w użytkowanym już mieszkaniu. Zastosowana technologia jest bezprzewodowa, nowoczesna, bezpieczna i umożliwia swobodne dodawanie kolejnych urządzeń bez konieczności kucia w ścianach i przeprowadzania remontu.

- Nowocześni mieszkańcy miast są mobilni, otwarci na rozwiązania ułatwiające codzienne życie, jednocześnie cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo, swoje oraz najbliższych. System Fibaro, dzięki swojej otwartości na rozwiązania firm trzecich i możliwość ich integracji w ekosystem, łatwo rozbudować i dopasować do indywidualnych potrzeb. Kompletny i w pełni zintegrowany inteligentny dom łączy dopełniające się wzajemnie urządzenia w niezawodną i przyjazną w obsłudze całość, zmieniającą zwykłą przestrzeń w przyjazny, bezpieczny, nowoczesny dom. Cieszymy się, że nasze rozwiązania znajdą się w mieszkaniach na poznańskich Jeżycach, gdzie do 2019 roku mieściła się nasza fabryka - komentuje Adam Krużyński, CEO Fibaro.

Echo Investment stawia na technologie zapewniające użytkownikowi komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Tylko w 2020 r. deweloper planuje wybudować i zaoferować klientom ponad 1,2 tys. mieszkań wyposażonych w przygotowany do dalszej rozbudowy inteligentny system do zarządzania mieszkaniem Echo Smart. Wśród nich znajdą się m.in. lokale w poznańskich Naszych Jeżycach, w Browarach Warszawskich, łódzkiej Fuzji czy Stacji 3.0 we Wrocławiu.

Poza rozwiązaniami smart, Nasze Jeżyce to także przyjazne otoczenie. Inwestycja zostanie wyposażona w stojaki i wieszaki rowerowe oraz ładowarki samochodów elektrycznych. Do dyspozycji mieszkańców będzie prywatny paczkomat, w którym kurier, mimo nieobecności adresata, będzie mógł zostawić przesyłkę. Wygodę zapewnią także pojemne komórki lokatorskie, wózkarnie i pomieszczenia na dodatkowe akcesoria samochodowe w hali garażowej. W pierwszym etapie Naszych Jeżyc powstają 142 mieszkania.

Termin zakończenia ich budowy to początek 2021 roku.