Osiedle Nova Królikarnia: kolejne mieszkania z widokiem na park

Ruszył drugi - z sześciu planowanych - etap budowy apartamentowca Nowa Królikarnia. Ronson Development uzyskał pozwolenie na kontynuację inwestycji, zlokalizowanej w centralnym punkcie Mokotowa.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2017 14:09

Do tej pory do sprzedaży został wprowadzony I i II etap projektu Nowa Królikarnia. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej (od 2 do 4 pokoi o powierzchni od 56 do 119 mkw), 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej o powierzchni 205 mkw oraz 26 apartamentów w willach miejskich. Ich powierzchnia liczy od 52 do 135 mkw. II etap inwestycji to kolejne 44 apartamenty w willach miejskich, o powierzchni od 42 do 116 mkw.

Ceny mieszkań wahają się w granicy: od 9 do 12 tys. zł za mkw. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa Królikaria to przede wszystkim świetna lokalizacja. Obszar inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod skocznią”, który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia, którego początki sięgają XVIII wieku.

- Po uzyskaniu pozwolenia na budowę drugiego etapu zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży. W pierwszej kolejności chcemy, aby nasza oferta trafiła do klientów, którzy zgłaszali nam wcześniej zainteresowanie tym wyjątkowym projektem. Zgodnie z ideą autorów planu, budynki tam powstające nie mogą osiągać więcej niż 11 metrów, a na samych osiedlach należy zadbać o zapewnienie minimum 60% tzw. powierzchni czynnej biologicznie. Novą Królikarnię cechuje zatem niska zabudowa i otoczenie terenów zielonych, ze starym drzewostanem. Ponadto, mieszkańcy będą mogli spacerować nad specjalnie zaprojektowanym na potrzeby osiedla jeziorem - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. 

Budowa II etapu osiedla rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2018 r. Generalnym wykonawcą pierwszych dwóch etapów inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Ronson Development pełni funkcję menedżera projektu Nova Królikarnia. 

 

 
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych