Osiedle Primo. Wmurowano kamień węgielny

24 maja odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę łódzkiego Osiedla Primo, realizowanego przez warszawską firmę Profbud. Uroczystość zorganizowano na terenie inwestycji, u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej w Łodzi. Na osiedlu docelowo powstanie 420 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 24 maja 2018 23:00

Osiedle Primo to nowe miejsce na mapie łódzkich inwestycji mieszkaniowych. Klimat dynamicznie rozwijającego się miasta był inspiracją dla dewelopera do stworzenia swoistej enklawy dla ludzi poszukujących idealnej przestrzeni do zamieszkania. Położone w samym sercu Nowego Centrum Łodzi osiedle będzie łączyło w sobie elementy tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy i nowoczesności. Swoim wyglądem nawiąże do historycznej zabudowy pierzejowej, tworzonej przez rytm fasad. W odwołaniu do frontów budynków z ery przemysłowej na elewacji zostanie zastosowana cegła klinkierowa. Z kolei układ kaskadowy zapewni odpowiednie nasłonecznienie wnętrz.

Primo ma liczyć 11 kondygnacji naziemnych. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 212 ergonomicznie zaprojektowanych lokali o powierzchni od 31 do 104 mkw. Projektantom zależało, aby mieszkania były zarówno przestronne, jak i funkcjonalne. Osoby decydujące się na położone na najwyższych kondygnacjach apartamenty będą miały do dyspozycji ponadprzeciętną wysokość lokali na poziomie 3 metrów, która wpływa korzystnie na oświetlenie i klimat wnętrza. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w balkony, tarasy lub loggie. Z kolei na najwyższym piętrze, dzięki wycofaniu kondygnacji budynku względem linii zabudowy, powstaną klimatyczne tarasy ogrodowe, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać malownicze widoki na miasto. Cykliści otrzymają do dyspozycji aż 212 stanowisk rowerowych, przypisanych do poszczególnych mieszkań. Dla zmotoryzowanych natomiast przygotowano miejsca postojowe, zlokalizowane w garażu podziemnym. Termin realizacji pierwszego etapu jest przewidziany na IV kwartał 2019 roku. Łącznie w obu etapach Profbud planuje oddać do użytku 420 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W uroczystości oficjalnie rozpoczynającej budowę osiedla Primo wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych Urzędu Łodzi – na czele z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, Biura Obsługi Inwestora – Pan Adam Pustelnik oraz reprezentanci firm współpracujących z deweloperem. Zebranych gości przywitał Prezes Profbudu Paweł Malinowski, który również jako pierwszy przemawiał podczas wydarzenia. Swój głos zabrali także Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, a także główny wykonawca inwestycji Piotr Skwara – Prezes firmy MAL-BUD. Następnie, wszyscy złożyli swoje podpisy pod aktem erekcyjnym i dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Prezes firmy Profbud podkreślił, że w Nowym Centrum Łodzi powstaje nowoczesne osiedle, które dzięki swojej śródmiejskiej zabudowie wpisze się w krajobraz okolicy, ale i nada jej przyjaznego, rodzinnego charakteru.

– Primo to nasza pierwsza łódzka inwestycja, dlatego jest dla nas szczególnie ważna. Chcemy pokazać Łodzianom, że przemyślane rozwiązania architektoniczne i wysoka jakość użytych materiałów mają kluczowe znaczenie na komfort mieszkania. Wierzymy, że osiedle spełni oczekiwania osób wymagających, szukających równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym – skomentował Paweł Malinowski. – Z tego miejsca chciałbym również podziękować wszystkim, dzięki którym możemy realizować pierwszy etap osiedla oraz życzyć pomyślności w trakcie budowy tej inwestycji – dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych