Osiedle Przyjaciół z lepszym dojazdem

Dom Development zakończył budowę odcinka ulicy Jana Olbrachta na warszawskim Bemowie. Dzięki temu dojazd do Osiedla Przyjaciół oraz kameralnych uliczek: Kiermaszowej i Kruszyńskiej jest możliwy również bezpośrednio od ulicy Powstańców Śląskich.

Autor: HouseMarket.pl 06 października 2016 13:55

Dzięki modernizacji drogi, która do tej pory stanowiła ciąg pieszy, dojazd do ul. Kiermaszowej i ul. Kruszyńskiej jest możliwy również bezpośrednio od ulicy Powstańców Śląskich. Koszt realizacji, który poniosła spółka Dom Development, wyniósł około 2,8 mln zł.

Nowa część asfaltowej jezdni o szerokości 5,5 m będzie mieć długość ok. 220 m. Przy drodze powstał także chodnik z kostki betonowej o szerokości 2 m.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa część ulicy jest w pełni uzbrojona. Poza budową drogi Dom Development wykonał przebudowę odcinka magistrali wodociągowej o przekroju 800 mm będącej częścią tzw. Rurociągu Centralnego. Powstała sieć elektroenergetyczna, sieć techniczna oraz oświetlenie uliczne.

Osiedle Przyjaciół jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Warszawy, a rozwój infrastruktury w tym rejonie jeszcze bardziej ułatwi jego mieszkańcom poruszanie się po okolicy. Po zakończeniu prac dojazd do osiedla oraz malowniczych i kameralnych uliczek z niską zabudową ul. Kiermaszowej i  ul. Kruszyńskiej jest możliwy również bezpośrednio od ulicy Powstańców Śląskich.

Osiedle Przyjaciół to trzy budynki o prostej, modernistycznej bryle w jasnej, ponadczasowej kolorystyce z prostokątnymi elementami ciemnych i jasnoszarych pasów. Liniowy układ budynków został przełamany prostopadłymi skrzydłami, w taki sposób, by powstały kameralne osiedlowe dziedzińce. Przemyślany projekt budynków i ich najbliższego otoczenia ma stworzyć kameralny klimat miejsca. Łącznie na Osiedlu Przyjaciół powstanie 296 mieszkań, w trzech etapach osiedla.

- Jako deweloper dbamy o to, aby zapewnić mieszkańcom wybudowanych przez nas osiedli nie tylko wysoki standard oferowanych mieszkań, ale i przyjazne otoczenie, dlatego zdecydowaliśmy się na wybudowanie długo oczekiwanego przez mieszkańców Bemowa odcinka ulicy Jana Olbrachta. Dzięki nowej drodze mieszkańcy osiedla będą mieli doskonały dojazd do głównej ulicy Bemowa – Powstańców Śląskich, dzięki czemu będą mogli jeszcze szybciej i łatwiej dojechać do innych części miasta – powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych