Osiedle Sadowa powstaje przy historycznych murach Gdańska

Osiedle Sadowa jest najambitniejszą inwestycją deweloperską Przedsiębiorstwa Budowlanego Kokoszki. Nowoczesna architektura zespołu budynków stanowi ożywiający impuls rozwojowy dzielnicy Długie Ogrody, przylegającej do zabytkowego Głównego Miasta. Osiedle realizowane jest w sześciu etapach.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2016 15:05

Osiedle Sadowa powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Długich Ogrodów, stanowiących kontynuację historycznego Traktu Królewskiego, naprzeciwko Akademii Muzycznej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy budynek ukończono na początku 2014 r. Drugi etap - budynek 4 został oddany do użytkowania. Stanowi dominantę osiedla. Tworzą go połączone ze sobą i kontrastujące bryły. Formalnemu podziałowi odpowiada odmienny charakter znajdujących się wewnątrz lokali. Południowa część podniesiona na słupach na wysokość drugiej kondygnacji posiada rozrzeźbioną elewację z dużymi przeszkleniami, balkonami i loggiami.

Mieszkania w tej części są większe - od 87 mkw. do 113 mkw. Północna część budynku ma spokojniejszą prostopadłościenną formę i bardziej zrytmizowaną elewację. Lokale mają bardziej typowe, funkcjonalne układy w szerokim spektrum metraży - od 36 mkw. do 90 mkw. Kondygnację podziemną przeznaczono na halę garażową.

Nowoczesna architektura tego zespołu budynków stanowi zdecydowany ożywiający impuls rozwojowy w dzielnicy Długie Ogrody, przylegającej bezpośrednio do zabytkowego Głównego Miasta. Teren budowy wymagał przeprowadzenia badań archeologicznych - inwestycja ulokowana jest w obrębie historycznych murów Gdańska.

Osiedle Sadowa zaprojektowano zgodnie ze współczesnymi trendami architektonicznymi przywołującymi estetykę modernistyczną. Składa się z budynków siedmiokondygnacyjnych i ośmiokondygnacyjnych, które będą realizowane w sześciu etapach. W kondygnacjach podziemnych znajdą się hale garażowe skomunikowane rampami z wewnętrznym traktem biegnącym w przestrzeni publicznej. Budynki wyposażone są w cichobieżne windy.

Lokalizacja inwestycji w tej dynamicznie rozwijającej się części miasta pozwoli przyszłym mieszkańcom korzystać ze wszystkich uroków miejskiego życia. Bliskość historycznej zabudowy Głównego Miasta, muzeów, filharmonii, klubów muzycznych, galerii sztuki, mariny jachtowej, czy nowo powstałego Teatru Szekspirowskiego to tylko niektóre z atrakcji dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Sadowa posiada doskonałą komunikację samochodową (dogodny dojazd do drogi S7 w stronę Warszawy, jak i do obwodnicy oraz autostrady A1) a także przystanek autobusowy i tramwajowy 200 m od osiedla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych