Osiedle Siewierz Jeziorna wzbogaci się o centrum kulturalne

Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki Alta, podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha w Siewierzu. Ma tam powstać centrum handlowo-usługowe i kulturalne, które będzie uzupełnieniem mieszkalnej części dzielnicy Siewierz Jeziorna.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2017 09:17

Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży położona jest tuż obok drogi krajowej nr 1 (DK1). Według planów ma tam powstać centrum handlowe średniej wielkości, które obejmować będzie sklepy, punkty usługowe, a także miejsca aktywności kulturalnej. Teren o powierzchni 4 ha znajduje się na obrzeżach powstającej dzielnicy Siewierz Jeziorna, pomiędzy drogą DK1, a częścią mieszkalną położoną w głębi 130 ha obszaru. Przewidywana kwota transakcji może wynieść 8,5 mln zł.

- Zgodnie z realizowanym przez nas planem rozwoju Siewierza Jeziornej, dzielnicy przyjaznej mieszkańcom, chcemy by inwestor w projekcie budowy przestrzeni komercyjnej umieścił również miejsca, w których mieszkańcy Siewierza Jeziornej i okolic będą mogli brać udział w aktywnościach kulturalnych, spotykać się i rozwijać swoje zainteresowania – mówi Robert Jacek Moritz, prezes spółki Alta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowa Siewierza Jeziornej ruszyła w 2012 r. Park handlowo-usługowy oraz centrum kulturalne, uzupełni ofertę projektowanej dzielnicy i stanie się naturalnym miejscem zakupów, aktywności i spotkań dla mieszkańców dzielnicy i okolicznych miejscowości.

- Potencjalna transakcja wpisuje się w długofalową strategię Alta, polegającą na przygotowywaniu gruntów do sprzedaży, które mają ustaloną koncepcję zagospodarowania, przejrzysty stan prawny, których przyszłe zagospodarowanie jednocześnie uwzględnia potrzeby lokalnej społeczności. Inwestor obejmuje działkę gotową do zabudowy, co znacząco przyspiesza realizację zaplanowanych projektów. Wielką zaletą oferowanej przez nas nieruchomości jest położenie w bezpośredniej bliskości głównej drogi krajowej ze Śląska do Warszawy. W promieniu 60 minut jazdy samochodem od Siewierza Jeziornej mieszka ponad  5 mln ludzi – dodaje Robert Jacek Moritz.

Potencjalnym nabywcą nieruchomości, z którym podpisano list intencyjny jest firma Retail Concept specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Retail Concept zajmuje się komercjalizacją i rekomercjalizacją centrów handlowych, opracowywaniem koncepcji architektoniczno-handlowych dla obiektów handlowych, reprezentowaniem najemców w rozwoju sieci sklepów.

Strony zakładają, że obecne porozumienie obowiązuje do 31 października 2017 r. i prowadzą negocjacje mające na celu zawarcie umowy sprzedaży terenu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych