Osiedle Siewierz Jeziorna z nowym planem zagospodarowania

Zarząd Alta poinformował, że spółka Chmielowskie przedstawiła Radzie Miasta i Gminy Siewierz propozycję zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który obowiązuje w inwestycji Siewierz Jeziorna od 2010 r.

Autor: Housemarket.pl/PAP 14 października 2016 09:53

Zmiany obejmują: powiększenie terenu objętego Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego o 18,6 ha i zmianę układu komunikacyjnego, w tym budowę wielopoziomowego skrzyżowania z DK1 oraz zmianę przeznaczenia niektórych działek projektu.

Zwiększenie obszaru objętego planem ułatwi i przyspieszy zagospodarowanie terenu, a w szczególności usprawni komunikację dla zaprojektowanej strefy handlu, usług i kultury, która docelowo obejmie ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze Miasta i Gminy Siewierz przyjęły pozytywnie propozycję zmian i prezentowaną koncepcję planistyczną. Spółka Chmielowskie wszczęła procedurę zmiany planu zagospodarowania, która może potrwać od 6 do 12 miesięcy.

Siewierz Jeziorna - projekt urbanistyczny, obejmuje teren ok 116 ha, na którym powstaje dzielnica, której budowa oparta jest o koncepcję zrównoważonego rozwoju.

W Siewierzu Jeziornie powstają domy jednorodzinne, szeregowe, bliźniacze, a także kamienice i wille miejskie, spełniające oczekiwania ludzi w różnym wieku i na różnych etapach życia. Zabudowa dzielnicy ma zróżnicowany i wielofunkcyjny charakter, na terenie kwartałów mieszkaniowych znajdują się także powierzchnie handlowe, usługowe i rekreacyjne.

Dzielnica będzie miała własny rynek oraz kościół. Na terenie inwestycji powstanie m.in. farma z ekologiczną żywnością, stadnina koni oraz ośrodek sportowy z mariną. Przewidziano powstanie przedszkoli i szkoły podstawowej. Bezpieczne ulice, przyjazne pieszym i rowerzystom, zostały zaprojektowane w duchu przestrzeni współdzielonej, ruch na takich ulicach jest spowolniony poprzez naturalne przeszkody nierówną nawierzchnię, szerokość ulicy czy nasadzenia roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych