Osiedle Sokołówka po raz IV. SGI dokłada mieszkania w Łodzi

Osiedle Sokołówka od SGI w Łodzi zaoferuje 63 mieszkania.  To już czwarty etap tej inwestycji. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na połowę 2023 roku.

Autor: Housemarket.pl 30 marca 2021 12:17

Osiedle Sokołówka to inwestycja zlokalizowana w spokojnej okolicy dzielnicy Bałuty, wyróżniająca się dostępem do dużej ilości zieleni, tuż przy dolinie rzeki Sokołówka. Z początkiem 2021 roku SGI rozpoczęło realizację jej najnowszego etapu. W ofercie dostępne są mieszkania 2, 3, 4 i 5-pokojowe, których metraże zaczynają się od 52 mkw. Na ostatnich kondygnacjach budynku znajdują się lokale o powierzchni ponad 100 mkw., z dużymi tarasami, oferującymi panoramiczny widok na okolicę.

– Rozpoczynamy sprzedaż lokali w ramach najnowszego etapu osiedla Sokołówka, które jest miejscem dobrze znanym na mieszkaniowej mapie Łodzi. Wieloletnia obecność na łódzkim rynku nieruchomości pozwoliła nam dobrze poznać oczekiwania klientów. Dzięki temu dostarczamy projekty, które cieszą się dużym zainteresowaniem już na ich wczesnym etapie. W tych niepewnych czasach, realizacje poparte doświadczeniem i wysoką jakością dotychczasowych inwestycji, stanowią doskonały przykład trafnej transakcji – mówi Robert Stachowiak, prezes zarządu SGI.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rynek wraca na dawne tory

Najnowsze raporty skupiające się na łódzkim rynku mieszkaniowym wskazują, że 40 proc. transakcji zakupu własnego M. w roku 2020 stanowiły lokale w dzielnicach Śródmieście i Bałuty , czyli tu, gdzie znajduje się osiedle Sokołówka. Ponadto, w czwartym kwartale 2020 Łódź została liderem pod względem liczby nowych lokali wprowadzonych do sprzedaży. Mimo pandemii, było to 4,7 tys. lokali. Jednocześnie, w ostatnich trzech miesiącach w Łodzi odnotowano wzrost sprzedaży o 13 proc  . Pozwala to wnioskować, że zawirowania związane z epidemią koronawirusa mają chwilowy charakter, a branża nieruchomości powoli wraca na dawne tory.

Wszystko dla komfortu

Projekt architektoniczny najnowszego etapu osiedla Sokołówka wykonała szczecińska pracownia Mellon, która postawiła na proste, nowoczesne formy, najbardziej pasujące do otaczającej natury. Koncepcja realizacji całego osiedla skoncentrowana jest na uzyskaniu klimatu sprzyjającemu poczuciu komfortu i relaksu. Dodatkowo, osiedle będzie częściowo ogrodzone, a powstający budynek monitorowany. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

Idealny kompromis

Ogromnym atutem osiedla Sokołówka jest doskonała lokalizacja. W najbliższej okolicy, oprócz rzeki o tej samej nazwie, znajduje się park oraz liczne obiekty sportowe. Mieszkańcy bez problemu zrobią tu także zakupy, w pobliżu dostępne są liczne sklepy. Dla rodziców istotna jest bliskość przedszkola oraz szkoły, do których dojście spacerem zajmuje kilka minut. Codzienne życie w otoczeniu natury nie wiąże się jednak z długimi dojazdami do centrum – podróż samochodem powinna zająć około 5 minut. Obok inwestycji znajdują się również przystanki autobusowe. Sokołówka to idealny kompromis dla miłośników miejskiego stylu życia, ceniących balans i poczucie głębokiej regeneracji w domowym zaciszu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych