Osiedle Sokołówka zgodnie z planem. SGI realizuje swoją już 14. inwestycję w Łodzi.

Aż 1756 mieszkań o podwyższonym standardzie dostarczyła w Łodzi spółka deweloperska SGI, która jest obecna na tym rynku już od 15 lat. W połowie 2023 roku liczba ta zwiększy się o kolejne 63, które powstają w ramach czwartej fazy osiedla Sokołówka.

Autor: housemarket.pl 01 grudnia 2021 13:29

  • Osiedle Sokołówka to kolejna inwestycja SGI w Łodzi. 
  • Prace nad inwestycją, mimo utrudnień jakie pojawiają się w branży budowlanej, idą zgodnie z założonym harmonogramem.
  • Wraz z najnowszym etapem, deweloper wybuduje także drogę dojazdową o długości ok. 400 metrów, która następnie zostanie przekazana miastu.

Realizacja pierwszego etapu osiedla Sokołówka przez SGI rozpoczęła się w 2012 roku. Przez blisko 10 lat zyskiwało ono szczególne miejsce w sercach łodzian i na dobre zagościło na mapie miasta. Obecnie realizowany czwarty etap jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób poszukujących swojego własnego M. Ogromnym atutem jest lokalizacja – spokojna i zielona okolica Bałut, tuż przy dolinie rzeki Sokołówka. Przyszli mieszkańcy docenią bezpośrednie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych i spacerowych. Ponadto, niebanalna i wyróżniająca się bryła budynku, której autorem projektu jest szczecińska pracownia Mellon, wzbudza spore zainteresowanie.

CZYTAJ TEŻ: SGI PODEJMUJE KOLEJNY KROK. SKUPI SIĘ NA WARSZAWIE 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czwarty etap – update z budowy

Czwarty etap osiedla Sokołówka to budynek składający się z dwóch części: niższej, która obejmuje pięć pięter, gdzie osiągnięto już wysokość docelową oraz wyższej – ośmiopiętrowej zrealizowanej już w około 70-ciu procentach. W całej inwestycji obecnie przeprowadzany jest montaż instalacji oraz stolarki okiennej. Budowa zbliża się do finalizacji stanu surowego otwartego.

Inwestycja cieszy się niezmiennie dużym zainteresowanie wśród osób poszukujących mieszkania. 25 procent lokali znalazł swoich nowych właścicieli i dodatkowo kilka pozostaje w rezerwacji. Największe mieszkania znajdujące się na ostatnich kondygnacjach obu części, o powierzchni ponad 100 mkw., z dużymi tarasami, oferującymi dodatkowo panoramiczny widok na okolicę zostały już sprzedane. W ofercie nadal są dostępne lokale 2, 3 i 4-pokojowe, których powierzchnie zaczynają się od 52 mkw., a także miejsca parkingowe oraz boksy rowerowe i komórki lokatorskie.

- Łódzki rynek mieszkaniowy jest w dobrej formie. Przybywa nowych inwestycji, cały czas widać zainteresowanie kupujących, a  wskaźnik sprzedaży nowych lokali rośnie. Podobnie jest z Sokołówką. Liczba zapytań o dostępność lokali nie maleje, co bardzo nas cieszy. Klienci doceniają naszą wieloletnią obecność w Łodzi oraz doskonale znają poprzednie realizacje, szczególnie wcześniejsze etapy osiedla. Spora część osób zainteresowanych nową fazą jest w jakiś sposób związana już z naszymi projektami lub jest z polecenia kogoś bliskiego. Zbudować takie zaufanie – to dla nas satysfakcja – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI. – Budując osiedla chcemy jednocześnie tworzyć społeczność. Przy naszych realizacjach dostarczamy mieszkańcom wartość dodaną np. w postaci dróg. Chcemy, aby w miejscu swojego zamieszkania czuli się jak najbardziej komfortowo – dodaje Robert Stachowiak.

Osiedle, droga i plac zabaw

Co istotne, wraz z ukończeniem inwestycji, deweloper odda do użytkowania również ogólnodostępną drogę. Nowo wybudowany układ pozwoli na uniezależnienie dojazdu do najnowszego etapu osiedla Sokołówka. Powstały ciąg pieszo-jezdny będzie mieć długość ok. 400 metrów z pasem zieleni oraz oświetleniem. Następnie droga zostanie przekazana na własność miasta Łodzi.

Na osiedlu zostanie również przeprowadzona rewitalizacja obecnie znajdującego się placu zabaw. Najmłodsi otrzymają zupełnie nowe urządzenia i zabawki, aby w ciekawy sposób móc spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych