Osiedle Soleil de Malta czeka na mieszkańców. Zobacz jak wygląda osiedle

Inwestycja Soleil de Malta w Poznaniu otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Zakończyły się także prace przy tworzeniu części wspólnych osiedla.

Autor: housemarket.pl 01 września 2021 10:42

  • Prace przy budowie inwestycji Solel de Malta zakończyły się zgodnie z planem. 
  • W ramach osiedla powstały dwa budynki na łącznie 316 mieszkań.
  • Wartość dodaną osiedla stanowi teren zielony i przestrzeń rekreacyjna. 

Przy ul. Milczańskiej 5 w Poznaniu w dzielnicy Łacina powstały dwa pięciopiętrowe budynki, w klasycznym układzie pierzejowym, z usługami w parterze i wewnętrznym zielonym patio. W obu budynkach jest łącznie 316 mieszkań, o powierzchni od 25 do 128 mkw., od 1 do 4 pokoi.

- Zależało nam na projekcie miastotwórczym i wartościowym dla mieszkańców. Soleil de Malta na pewno wyróżnia się nowoczesną architekturą. Dużą wartość dodaną stanowi wyjątkowy teren zielony i przestrzeń rekreacyjna, które są integralną częścią inwestycji  - mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: LOKALE UŻYTKOWE NA OSIEDLACH - GDZIE POWSTANĄ I ILE KOSZTUJĄ

W czerwcu zakończyły się ostatnie prace budowlane, a niedawno budynki osiedla Soleil de Malta otrzymały pozwolenie na użytkowanie.

- Budowa zakończyła się zgodnie z harmonogramem i wkrótce rozpoczniemy przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań. W tej chwili prowadzimy jeszcze ostatnie prace przygotowawcze do odbiorów oraz wykonujemy dodatkowe nasadzenia. W częściach wspólnych przygotowaliśmy też niespodziankę w postaci dużego formatu fotografii przedstawiających okolice Jeziora Malta. Pojawią się one we wszystkich korytarzach - informuje Adam Skóra, dyrektor oddziału Bougues Immobilier Polska w Poznaniu.

Dodatkowym elementem projektu są też cztery murale, które zostały wykonane w podcieniach budynku i na zjazdach do podziemnego garażu. Stworzyli je poznańscy artyści z grupy Murall, a prezentują różne aktywności, którymi można się cieszyć w okolicy Jeziora Malta.

Elewacja budynków jest spokojna i rytmiczna. Uwagę zwracają wysokie okna i przestronne drzwi balkonowe. Dodajmy, że każde mieszkanie Soleil de Malta ma balkon, taras lub ogródek, a część mieszkań na ostatnim piętrze przestronne tarasy na dachu. Poza tym, mieszkania na tej kondygnacji mają trzy metry wysokości.

Oprócz wspomnianego zielonego patio, w stu procentach gotowa jest też strefa rekreacyjna wraz z placem zabaw. To element, który może stać się punktem odniesienia dla inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że strefa, jest urządzona niestandardowo z wieloma elementami, których nie spotka się na innych osiedlach.

Znajdują się tu leżaki, nowoczesne ławki, pergole oraz boisko do siatkówki.

- Coraz więcej osób ceni możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, dobierając aktywności do swoich upodobań. Bliskość Jeziora Maltańskiego jest pod tym względem dodatkowym atutem tej lokalizacji – zauważa Cezary Grabowski.

Kolejny projekt w planach

Soleil de Malta to trzecia inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Pozostałe dwie, ukończone, to: Manufaktura Stare Miasto przy ul. Bóżniczej oraz Cerisier Résidence przy ul. Smardzewskiej. Deweloper planuje już kolejne projekty w stolicy Wielkopolski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych