Osiedle szeregowców wyrośnie w Fordonie

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowuje się do budowy osiedla domów w zabudowie szeregowej przy ul. Gryfa Pomorskiego. Gotowa jest już koncepcja założenia liczącego 46 budynków.

Autor: HouseMarket.pl 06 czerwca 2017 11:02

Zakończyły się prace nad przygotowaniem koncepcji niewielkiego osiedla, które spółdzielnia zleciła w ubiegłym roku. Przewiduje ona wybudowanie 46 domów jednorodzinnych w siedmiu segmentach zabudowy szeregowej. Budynki mają posiadać płaskie dachy, a ich elewacje utrzymane będą w nowoczesnej biało-szarej kolorystyce. Zastosowane zostaną dwa typy dwukondygnacyjnych budynków o powierzchni użytkowej wynoszącej około 119 lub 138 metrów kwadratowych.

Częścią każdego szeregowca ma być garaż. Po uzbrojeniu działek w miejskie media i prąd planowane jest rozpoczęcie inwestycji. Jak informuje bydgoski magistrat, inwestycja jest zgodna z uchwalonym w ubiegłym roku miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zakłada on na tym obszarze budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w zabudowie szeregowej lub wolnostojącej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tereny pod budownictwo na Terenach Nadwiślańskich stały się znacznie bardziej atrakcyjne po uruchomieniu linii tramwajowej łączącej Fordon z centrum. Dzięki niej dojazd do Śródmieścia zajmuje około 30-35 minut.

Wcześniej przy południowej części ul. Gryfa Pomorskiego Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę osiedle budynków wielorodzinnych. Pięć bloków jest już gotowych. Docelowo stanąć mają jeszcze dwa kolejne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych