Osiedle to nie tylko mieszkania. Rośnie zapotrzebowanie na lokale handlowe

Poznański rynek lokali usługowych w mieszkaniowych inwestycjach przeżywa rozkwit. To rozwiązanie, które wybiera coraz szersze grono deweloperów. Sklep spożywczy, salon kosmetyczny i fryzjerski czy gabinet lekarski podnosi atrakcyjność osiedla, zapewniając przyszłym mieszkańcom dostęp do podstawowych usług.

Autor: HouseMarket.pl 14 marca 2017 13:09

Wie o tym, Proxin Ogrody, inwestor Nowych Ogrodów, który zapewnił na osiedlu małe centrum medyczne – najemcami lokali są w większości lekarze.

Realizowane od 2012 roku osiedle Nowe Ogrody sukcesywnie wzrasta o kolejne mieszkania i lokale usługowe. I i II etap, w ramach których postało 158 domów i 8 lokali handlowych, są już przekazane mieszkańcom. III etap, będący w trakcie budowy, to budynek z dwoma dominantami. W pierwszym z nich zaaranżowano 30, w drugim zaś 86 funkcjonalnych i przestronnych mieszkań oraz 6 lokali usługowo-handlowych. Natomiast projekt IV etapu jest już na zaawansowanym poziomie – plan zakłada przygotowanie 104 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Docelowo w całej inwestycji przewidziano osiem etapów mieszczących około 650 lokali. Taka wiadomość to gratka dla inwestorów, którzy szukają miejsca do prowadzenia swojego biznesu. – Dla osób zainteresowanych lokalami usługowo-handlowymi bardzo często decydującymi czynnikami są dobra lokalizacja naszej inwestycji oraz plany na rozwój osiedla, co oznacza większą liczbę potencjalnych klientów – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pojawienie się sklepu spożywczego, salonu kosmetycznego i gabinetów lekarskich na Nowych Ogrodach stanowi duży atut dla mieszkańców, ponieważ wszystko co potrzebne mają oni na wyciągnięcie ręki. Inwestor Proxin Ogrody dba o dodatkowe udogodnienia. Na osiedlu powstaje małe centrum medyczne. – Do tej pory duża część lokali została przekazana lekarzom. Można więc korzystać z usług m.in. ginekologów, stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej, a to z pewnością duże udogodnienie – zaznacza Marlena Zapalska.

Co istotne, deweloper przewidział w swoich planach również, zapewniający ciszę, spokój i rozrywkę mieszkańców, wewnętrzny dziedziniec. To sprzyja sąsiedzkiej integracji oraz tworzeniu wspólnoty. Ponadto powstały elementy małej architektury: chodniki, ławki oraz oświetlenie zarówno budynków, jak i wewnętrznych terenów rekreacyjnych. Dla najmłodszych postawiono przyjazny i kolorowy plac zabaw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych