Osiedle Wolne Miasto. Miejsce do zamieszkania i... rekreacji

Na osiedlu Wolne Miasto w Gdańsku powstała nowa przestrzeń rekreacyjna. Specjalnie ogrodzona powierzchnia ma być nie tylko miejscem zabaw dla dzieci, ale również terenem do uprawiania sportu dla dorosłych.

Autor: housemarket.pl 24 lipca 2017 14:05

Osiedle Wolne Miasto zaprojektowane zostało na kształt tradycyjnego, pełnego zieleni miasteczka, z czytelnym układem wewnętrznych uliczek i reprezentacyjną aleją główną. Budowa rozpoczęła się od ulicy Cedrowej i będzie posuwała się w głąb działki. Zaprojektowano zespół budynków, z których każdy kształtem przypomina literę U w taki sposób, aby uwolnić od zabudowy możliwie dużą przestrzeń pozostawioną przyrodzie. Docelowo w Wolnym Mieście ma powstać 1.200 mieszkań w niskiej zabudowie, lokale usługowo-handlowe, dziedzińce, place zabaw, zagospodarowane tereny zielone, miejsca postojowe.

Wolne Miasto zostało zaprojektowane jako nowoczesne miasteczko harmonizujące otoczeniem. Przewidziano, by każdy budynek miał w swoim bezpośrednim sąsiedztwie tereny rekreacyjne. Pomiędzy budynkami wygospodarowano wiele miejsc do wypoczynku, zielonych skwerków, a część drzewostanu to istniejący sad owocowy. Ścieżki i placyki będą oświetlone i urozmaicone elementami małej architektury.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W sąsiedztwie II etapu osiedla deweloper ECO-Classic już przygotował nowy teren rekreacyjny, o powierzchni 326 mkw. Na ogrodzonej piłkołapem przestrzeni powstało wielofunkcyjne boisko o wymiarach ok 24,5 m x 13,5 m z bramkami do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki.

- Rozbudowę terenów rekreacyjnych w Wolnym Mieście planowaliśmy na późniejszym etapie realizacji tej inwestycji. Przyspieszenie decyzji o jej powstaniu w tym momencie jest odpowiedzią na wynikające ze stylu życia potrzeby mieszkańców. Osiedle w znaczącej części zamieszkane jest przez aktywnych, uprawiających sport ludzi. Swoje pasje zaszczepiają oni również dzieciom. Teren rekreacyjny ze specjalnie przygotowanym boiskiem, z bezpieczną, miękką nawierzchnią, na którym można uprawiać wiele dyscyplin sportowych, będzie nie tylko doskonałym miejscem zabaw do aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci, ale również może stać się punktem spotkań fanów wybranych dyscyplin sportu czy areną międzyblokowych zmagań dorosłych – wyjaśnia Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych ECO-Classic.

Oddany teren rekreacyjny, zgodnie z wizją wolności propagowaną na osiedlu przez ECO-Classic, sprzyjać ma integracji, nawiązywaniu nowych przyjaźni oraz budowaniu dobrych relacji sąsiedzkich.

Ponadto na osiedlu, wraz z jego postępującą rozbudową, powstają kolejne ścieżki spacerowe i edukacyjne, idealne dla wielbicieli joggingu czy nordic walking oraz place zabaw otoczone licznymi krzewami oraz dorosłymi drzewami owocowymi i parkowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych