Ostatni etap Żoliborza Artystycznego już w sprzedażyhousemarket.pl - 20 listopada 2020 11:05


Dom Development rozpoczął sprzedaż 269 mieszkań oraz 11 lokali usługowych w ramach ostatniego etapu flagowej inwestycji Żoliborz Artystyczny. W Kolonii Józefa Nalberczaka powstaje 6-piętrowy budynek ozdobiony kolorowymi grafikami inspirowanymi twórczością polskiego aktora. Przekazanie pierwszych kluczy planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.

Najnowszy i zarazem ostatni etap Żoliborza Artystycznego to finalizacja projektu realizowanego od 2013 roku. Inwestycja była wielokrotnie nagradzana za nowoczesną architekturę i przyjazną urbanistykę nawiązującą do stylu i tradycji warszawskiego Żoliborza. Projekt charakteryzuje się otwartymi, wypełnionymi zielenią przestrzeniami miejskimi, licznymi punktami usługowymi oraz elementami sztuki w formie instalacji artystycznych, murali i grafik.

Estetyka i funkcjonalność nowej zabudowy

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Architekturę nowego budynku cechować będzie spójny z resztą osiedla nowoczesny styl wzbogacony elementami sztuki. Fragmenty ścian wykończone będą m.in. okładziną ceramiczną, ozdobnym tynkiem ryflowanym, a na parterze pojawi się klinkier. Motywem przewodnim akcentów artystycznych będzie twórczość Józefa Nalberczaka, aktora filmowego i teatralnego. Na grafikach przy wejściach do klatek schodowych i w windach znajdą się m.in. zdjęcia artysty oraz jego kultowe cytaty z komedii Barei.

W budynku zaprojektowano 269 mieszkań, w tym 38 dwupoziomowych penthousów na ostatnich piętrach, 11 lokali usługowych, a także ponad 300 miejsc postojowych w 2-kondygnacyjnym garażu. Lokale mieszkalne na parterze posiadać będą wygrodzone ogródki lokatorskie, a te na wyższych kondygnacjach balkony, loggie lub tarasy. Dodatkowo, balkony od ul. Powązkowskiej wyposażone będą w ruchome szklane zabudowy, tzw. lumony.

Wkład w rozwój dzielnicy 

Żoliborz Artystyczny to kompleksowy projekt łączący realizację nowych budynków mieszkalnych z wygodną i ogólnodostępną infrastrukturą. W tym celu Dom Development zaplanował i wybudował od podstaw fragmenty dwóch żoliborskich ulic. 246-metrowy, wyczekiwany od lat ostatni brakujący odcinek ulicy Rydygiera połączył ulicę Powązkowską i Przasnyską. Pojawił się nowy pas jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki parkingowe dla 23 aut, dwie zatoki autobusowe z wiatami oraz liczne trawniki z nasadzeniami. Również od zera powstał fragment ulicy Hübnera, prowadzący od ulicy Rydygiera w głąb osiedla.

Inwestycję wyróżnia zaprojektowana i realizowana przez dewelopera otwarta przestrzeń miejska. Najnowszy budynek położony jest przy Placu Andrzeja Wajdy, gdzie pojawi się zieleń i oczko wodne z fontanną, a także instalacja symbolizująca pamiątkowe krzesło reżyserskie mistrza. Od południa zabudowa graniczy z ogólnodostępnym pasażem Zbigniewa Zapasiewicza, bogatym w nasadzenia drzew, ławki oraz grafiki poświęcone wybitnemu aktorowi.

Realizowany ostatni etap Żoliborza Artystycznego to zwieńczenie wieloletnich prac przy jedynym z największych projektów w historii firmy. Otwarta przestrzeń miejska pełna zieleni i sztuki, nowoczesne place zabaw oraz punkty usługowe powstały, by zachęcać mieszkańców do integracji, refleksji i swobody. We współpracy z lokalnym samorządem oraz przy wsparciu artystów stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce na mapie Warszawy. Mieszanka awangardowej sztuki miejskiej połączonej z elegancką, klasyczną formą i praktycznymi rozwiązaniami zaowocowała jedną z najpopularniejszych inwestycji mieszkaniowych w stolicy. Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie - powiedział Jerzy Bieniewski, dyrektor pionu sprzedaży i marketingu Dom Development.