Oto laureaci Housemarket Silesia Awards 2017!

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 przyznane. Statuetki trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni. Gala była zwieńczeniem drugiej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 17 lutego 2017 16:54

Housemarket Forum Silesia 2017 odbywała się w ramach wydarzenia 4 Design Days.

Śląskie osiedla to nie tylko sypialnie. Oferta tych mieszkań musi być taka, jak miasta przyszłości: inteligentna, ekologiczna i skoncentrowana na potrzebach mieszkańców. Takie inwestycje pozwolą aglomeracji stać się tętniącą życiem częścią Polski. I takie projekty redakcja Housemarket.pl zdecydowała się nagrodzić w ramach II edycji konkursu Housemarket Silesia Awards 2017, organizowanym przez Grupę PTWP, wydawcę portalu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- 4 Design Days to wielkie święto architektury, designu i rynku nieruchomości - mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. - To również ogromne forum do wymiany poglądów i opinii, dlatego postanowiliśmy włączyć w formułę wydarzenia konferencję dedykowaną rynkowi mieszkaniowemu, a podczas gali Housemarket Silesia Awards  chcemy pokazać najlepsze projekty, które zmieniają region.

Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu wskazań Jury i głosów Czytelników portalu Housemarket.pl.

W kategorii Architektura nagrodę Housemarket Silesia Award 2017 otrzymała inwestycja Wiśniowe Wzgórze w Gliwicach – Forma sc T. Bilewicz. R.Kuberski. Nagrodę odebrali: architekt Radosław Kuberski z pracowni Forma sc T. Bilewicz, R. Kuberski oraz Tomasz Benek, współwłaściciel spółki deweloperskiej Nexx Developer.

- Włożyliśmy wiele serca w tę inwestycję, dziękujemy że została doceniona - mówił Tomasz Benek, współwłaściciel spółki deweloperskiej Nexx Developer.

- Rezygnacja z większych zysków na rzecz poprawy jakości architektury to rzadki przypadek w biznesie deweloperskim. W tym przypadku mamy do czynienia z takim inwestorem - dodał architekt Radosław Kuberski z pracowni Forma sc T. Bilewicz.

To kameralne osiedle składać się będzie z siedmiu budynków mieszkalnych, w tym pięć z nich jest już oddanych do użytkowania. Innowacyjna architektura kaskadowa zapewnia mieszkańcom poczucie intymności i jednocześnie nieograniczony dostęp do światła naturalnego i rozległej panoramy. Białe elewacje z elementami drewnopodobnymi i kamienia podkreślają elegancki styl, a także ponadczasowy charakter modernistycznej inwestycji.

 Deweloper i Osiedle mieszkaniowe

W kategorii Deweloper statuetkę otrzymała firma TDJ Estate. Nagrodę odebrał Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate - firmy, która realizuje w południowej części Katowic Osiedle Franciszkańskie, nagrodzone również w kategorii Osiedle mieszkaniowe. Drugą statuetkę odebrał Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

- Nagroda mobilizuje nas do jeszcze większej dbałości  o jakość naszych inwestycji - mówił Maciej Wójcik, Prezes TDJ Estate.

W swoje przedsięwzięcia zespół TDJ wkłada wszystkie umiejętności i siły, współpracuje z najlepszymi fachowcami i biurami projektowymi, wsłuchuje się w sugestie klientów i mieszkańców. W II połowie 2017 r. deweloper zapowiada rozpoczęcie I etapu osiedla mieszkaniowego w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. W jego ramach mają powstać dwa budynki wielorodzinne, w których znajdzie się łącznie ok. 100 mieszkań. Inwestycji towarzyszyć będzie również atrakcyjne zagospodarowanie terenu wokół budynków oraz przygotowanie infrastruktury drogowej i technicznej. Również w 2017 r. firma planuje zakończyć realizację III etapu Osiedla Franciszkańskiego, w ramach którego powstanie sześć nowych budynków z 246 lokalami.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych