OVO Wrocław czeka na pierwszych gości hotelowychHouseMarket.pl - 04 maja 2016 16:21


Trwają ostatnie prace w DoubleTree by Hilton Wrocław, który zajmuje pięć kondygnacji kompleksu OVO Wrocław. Pierwsi goście zameldują się latem tego roku.


Na elewacji budynku zakończono montaż białego corianu. Na zewnątrz zakończyła się instalacja małej architektury i sadzenie zieleni w patio.

DoubleTree by Hilton w stolicy Dolnego Śląska powstaje w wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław – wizjonerskiej koncepcji prestiżowej pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Obiekt znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Podwale. Od wrocławskiego Rynku i Ostrowa Tumskiego dzieli go zaledwie kilka minut spacerem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Na Dolnym Śląsku brakowało reprezentacyjnego hotelu łączącego kompleksowość usług z potężnym zapleczem konferencyjnym – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław. – Jesteśmy podekscytowani perspektywą powitania pierwszych gości już w lecie. Wrocław dynamicznie się rozwija jako atrakcyjny cel podróży, dlatego zapotrzebowanie na doskonałe usługi hotelarskie staje się coraz większe, szczególnie, że w tym roku miasto jest Europejską Stolicą Kultury. Jestem przekonany, że DoubleTree by Hilton Wrocław będzie miejscem doskonale skrojonym pod potrzeby biznesu i wypoczynku.

 Hotel zajmuje łącznie 5 kondygnacji. Znajdzie się w nim 189 stylowych pokoi i apartamentów – w tym Apartament Prezydencki z atrakcyjnym widokiem na Park Słowackiego – oraz Executive Lounge. Na parterze będą zlokalizowane recepcja, lobby oraz przyciągająca nastrojową atmosferą OVO restauracja i bar z otwartą kuchnią typu live cooking, oraz patio, które będzie otwarte dla mieszkańców Wrocławia.

Parter to również specjalnie przygotowana przestrzeń dla biznesu – siedem sal konferencyjnych przyjmie jednorazowo nawet 200 osób. W zależności od potrzeb będzie je można różnie zaaranżować, dzięki mobilnym ścianom.

W DoubleTree by Hilton Wrocław będzie także otwarte 24 godziny na dobę centrum fitness z basenem i saunami, sala balowa o powierzchni 317 mkw. i wysokości do 5,5 m – doskonała przestrzeń na każdą okazję. Za pomocą ścian przesuwnych będzie można ją podzielić na trzy mniejsze przestrzenie liczące po 105 mkw.