Panorama Reden w portfolio Atal

Atal uruchomił inwestycję Panorama Reden w Chorzowie. W ramach inwestycji powstanie 88 mieszkań. To pierwsze projekt dewelopera w tym mieście.

Autor: housemarket.pl 01 lipca 2022 13:51

  • Atal debiutuje z projektam w Redzie.
  • W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny budynek o pięciu kondygnacjach, na 88 mieszkań.

- Chorzów i Reda wchodzą w skład większych zespołów miejskich: konurbacji śląskiej oraz Trójmiasta. Nowe inwestycje wzbogacą więc naszą ofertę na tych dwóch regionalnych rynkach. Działamy na nich od wielu lat, doskonale znamy ich zalety i potencjał oraz oczekiwania klientów. Ogromnym atutem inwestycji jest lokalizacja i świetne skomunikowanie z głównymi ośrodkami aglomeracji – Katowicami oraz Gdańskiem i Gdynią – mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

Panorama Reden

W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny budynek wielorodzinny o pięciu kondygnacjach, podzielony na dwie klatki. Znajdzie się w nich odpowiednio 40 oraz 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, tak aby najlepiej sprostać oczekiwaniom i potrzebom przyszłych nabywców. Architekci zaprojektowali kompaktowe lokale typu studio, a także dwu- oraz trzypokojowe. Dla wygody mieszkańców, każda klatka zostanie wyposażona w oddzielną windę cichobieżną. W części podziemnej powstanie garaż, w którym łącznie będzie 80 miejsc postojowych. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek został zaprojektowany w stylu modernistycznym. Jego minimalistyczna bryła opierać się będzie na planie litery U, tworząc wewnątrz półotwarte patio - przestrzeń wspólną dla mieszkańców, która służyć będzie do wypoczynku i rekreacji. Charakterystyczną cechą projektu jest zróżnicowanie balkonów. Część z nich pozostanie całkowicie otwartych, część zaś będzie osłonięta formami harmonijnie kores­pon­dującymi z kształtem budynku. Zgodnie z najnowszymi trendami, całość zostanie utrzymana w lekkiej i szlachetnie stonowanej tonacji - dominującym kolorem będzie biel, przełamana ciemnoszarymi akcentami. Dodatkowymi elementami kontrastowymi będą antracytowe obramowania okien.

Inwestycja powstanie przy ul. Piotra Skargi w centrum Chorzowa, w odległości zaledwie kilkuset metrów od Rynku i spokojnego Parku Redena, do którego nawiązuje nazwa inwestycji. Fryderyk Wilhelm Reden był XVIII-wiecznym dyrektorem Wyższego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, a za sprawą swoich działań został zapamiętany jako „ojciec górnośląskiego przemysłu”.

Kilkanaście minut spacerem dzieli inwestycję od Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji (np. Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie, Legendia). W bezpośrednim sąsiedztwie Panoramy Reden położony jest Szyb Prezydent, który aktualnie pełni funkcję zabytkowej wieży wyciągowej, na szczycie której uruchomiony został taras widokowy z panoramą na okolicę.

Panorama Reden będzie doskonale skomunikowana. Ze względu na centralne położenie, dotarcie samochodem do większości ważnych punktów w Chorzowie oraz Katowicach zajmie przyszłym miesz­kańcom zaledwie kilka-kilkanaście minut.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych