Park Brzozowy szanuje regionalny charakter zabudowy

Realizowany przez CB Panel System Park Brzozowy powstaje w podkrakowskich Przebieczanach, w okolicy o luźnej, wiejskiej zabudowie, poprzetykanej pojawiającymi się okazjonalnie podmiejskimi willami. Składa się z 12 wolnostojących domów jednorodzinnych o wysokim standardzie, stojących na minimum ośmioarowych działkach.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 15:57

Komunikację i swoisty kręgosłup kompozycyjny osiedla stanowi biegnąca łukiem od zjazdu z jezdni gminnej wewnętrzna droga z kostki brukowej. Lekko wznosząc się, dochodzi do skarpy i poprzez niewielki placyk rozchodzi się w prawo i lewo w formę trawersu obsługując dojazd do domów na skarpie.

Całość osiedla jest ogrodzona i monitorowana. Inwestycja zestawiona jest z trzech typów domów – A,B i C o powierzchniach od 200 do 240 mkw. Dwa pierwsze stoją na terenie płaskim lub o niewielkim spadku i nie są podpiwniczone. Ostatni typ C lokalizowany jest wyłącznie na skarpie zamykającej teren osiedla od południa – częściowo wykorzystuje konfigurację terenu dla ukrycia dodatkowego poziomu przyziemia. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, po sześć jednostek w każdym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stosownie do zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego domy szanują regionalny charakteru zabudowy – są parterowe z użytkowym poddaszem, kryte dachami wielospadowymi, wzbogacone werandami i podcieniami. Każdy zwraca się strefą dzienną w kierunku południowym lub zachodnim i tym samym, poprzez słoneczne werandy, korzysta z optymalnego doświetlenia i dogrzewania. To właśnie prawidłowe strefowanie oraz świadomie użyte, zalecane przez miejscowy plan elementy regionalne, wzbogacają formę i energooszczędny aspekt osiedla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych