Pasaż Podgórski przyciąga postindustrialną elewacją

Deweloper iMS Budownictwo rozpoczął realizację kolejnej części osiedla Pasaż Podgórski w Krakowie. Budynek będzie miał kształt litery T z dwoma sześciokondygnacyjnymi modułami od strony ulicy oraz ośmiokondygnacyjnym w części środkowej.

Autor: HouseMarket.pl 10 kwietnia 2017 15:20

Naprzeciwko budynków z pierwszych dwóch etapów, przy ul. Zabłocie w Krakowie powstaje kolejny. Nowy obiekt wyglądem, od strony wewnętrznego dziedzińca nawiąże do nich, tak by tworzyć spójną i harmonijną przestrzeń. Z kolei od ul. Zabłocie elewacja będzie zdecydowanie się różnić.

Zgodnie z założeniami architektów jej wygląd ma nawiązywać do miejsca, w którym się znajduje tj. do postindustrialnej przestrzeni Zabłocia. Stąd czerwona cegła na elewacji i ażurowe balustrady na balkonach. Całość harmonijnie spaja się z pobliskimi budynkami i Krakowską Akademią, dając poczucie uporządkowanej przestrzeni miejskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek liczy sześć i osiem  kondygnacji. Pomieści 155 mieszkań od jednopokojowych do trzypokojowych, o powierzchni od 28 mkw. do 63 mkw. Większość z balkonami i loggiami. Lokale zostały bardzo starannie zaprojektowane, tak aby miały funkcjonalne układy i zapewniały komfort.

Osiedle zostanie wybudowane w wysokim standardzie, podobnie jak poprzednie etapy. Konstrukcję budynku stanowi szkielet żelbetowy. Ściany zewnętrzne wykonane z pustaków ceramicznych zostaną ocieplone styropianem. Pod obiektem znajdzie się dwukondygnacyjny garaż z miejscami postojowymi oraz wydzielonymi komórkami lokatorskimi.

Parter od ul. Zabłocie zajmą powierzchnie usługowe. Mieszkania przekazywane będą w stanie deweloperskim tj. ze wszystkimi instalacjami, tynkami wewnętrznymi, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi oraz kaloryferami.

Teren między budynkami zostanie starannie i estetycznie zagospodarowany. Atutem lokalizacji osiedla jest rozciągający się od strony północnej widok na Wisłę i bliskość Bulwarów Wiślanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych