Penthouse w prezydenckiej lokalizacjiHouseMarket.pl - 18 maja 2016 09:32


Cztery penthouse'y z tarasami na dachu znajdą się w rewitalizowanej kamienicy przy ulicy Wiejskiej, naprzeciwko Kancelarii Prezydenta RP.


Kamienica Wiejska 11 to nowatorska inwestycja spółki celowej Wiejska 11, działającej w ramach grupy Myoni. Budynek składa się z części frontowej oraz dwóch oficyn. Ma sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Jeszcze do roku 2012 mieszkali w nim lokatorzy.

Głównym założeniem inwestora była jak najmniejsza ingerencja w istniejący układ pomieszczeń, w związku z tym powstanie tam jedynie 25 apartamentów o powierzchniach 180 - 280 mkw. Większość lokali będzie mieć imponującą wysokość 3,80 - 4,20 m.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na ostatnim piętrze zaprojektowano cztery penthouse'y, z okien których będzie można podziwiać panoramiczny widok na Warszawę. Dodatkowym atutem każdego jest taras, zlokalizowany na dachu budynku.

Bardzo wysoki standard budynku zapewni między innymi odtworzenie lub renowacja stylowych elementów, takich jak: stiuki w lokalach mieszkalnych i w bogato zdobionej bramie wejściowej od strony ulicy Wiejskiej. Nowy blask zyskają także drewniane drzwi wejściowe do lokali z okazałymi supraportami.

W budynku powstał dwupoziomowy garaż podziemny z wjazdem i wyjazdem bezpośrednio od ulicy Wiejskiej. Planowana jest całodobowa ochrona inwestycji oraz opieka concierge dla przyszłych mieszkańców kamienicy. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2016 r.

Ulica Wiejska zyskała popularność i prestiż w końcu lat dwudziestych XX wieku i do tej pory jest to doskonała lokalizacja – z jednej strony przy reprezentacyjnym Placu Trzech Krzyży, a z drugiej – tuż przy Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.

Kamienica powstała w 1906 roku, na miejscu willi wzniesionej według projektu architekta Antoniego Corazziego. W niemal niezmienionej formie przetrwała do dzisiaj.