Perła Piotrkowska ożywi centrum Łodzi. W planach mieszkania i apartamentyHousemarket.pl/UMŁ - 18 września 2021 15:03


W ciągu dwóch lat przy ul. Piotrkowskiej 252/256 w Łodzi zostanie zrealizowany pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej Perła Piotrkowska. Spodziewany termin zakończenia budowy to koniec 2022. Na placu budowy trwają już prace ziemne.

Projekt realizowany przez Supernova Development zakłada budowę nowoczesnego zespołu 6 budynków: tj. 3 apartamentowców, budynków z częścią usługową i powierzchniami biurowymi oraz rewitalizację historycznego domu rezydencyjnego, zabytkowej willi Karola Königa z 1887 r. usytuowanej przy ul. Piotrkowskiej. 

Początek prac budowlanych

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym etapie inwestycji powstaną, m.in. biura, a za nimi, już w głębi działki, wybudowany zostanie duży 8-kondygnacyjny dom wielorodzinny (tzw. budynek A) ze 166 mieszkaniami  i podziemnym garażem z 106 miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi oraz wózkowniami.

Jak informuje biuro sprzedaży inwestycji zlokalizowane przy ul. Sienkiewicza 171, budowa kolejnych dwóch apartamentowców B i C, o takiej samej wysokości jak budynek A, które staną w dalszej części działki - rozpocznie się najpewniej wiosną przyszłego roku. Łącznie w pierwszym i drugim etapie inwestycji powstanie 386 mieszkań i 237 miejsc postojowych zlokalizowanych we wspólnej hali garażowej.

Osiedle będzie zamknięte. Jego mieszkańcy będą mieć na wyłączność wewnętrzne dziedzińce zaprojektowane między budynkami, przestrzenie wspólne z bogatą zielenią, licznymi alejkami spacerowymi, placem zabaw, rowerownią, a nawet prywatnym traktem pieszym łączącym ul. Piotrkowską z Sienkiewicza. 

W ofercie inwestycji Perła Piotrkowska znajdą się mieszkania od 2-pokojowych po lokale przygotowane dla dużych rodzin, nawet 70–85 mkw (trzy sypialnie i salon). Dodatkowo, w ramach zespołu budynków Perły Piotrkowska deweloper przewidział lokale usługowe, m.in. osiedlowy sklep spożywczy z rzemieślniczą piekarnią, salon piękności, klub malucha czy paczkomat.

Atutem nowych mieszkań mają być powierzchnie do nich przynależne, a każdy lokal ma mieć balkon lub loggię. Lokatorzy parterów dysponować będą przydomowymi ogródkami o powierzchni od 50 do 80 mkw.