Perła Piotrkowska ożywi centrum Łodzi. W planach mieszkania i apartamenty

W ciągu dwóch lat przy ul. Piotrkowskiej 252/256 w Łodzi zostanie zrealizowany pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej Perła Piotrkowska. Spodziewany termin zakończenia budowy to koniec 2022. Na placu budowy trwają już prace ziemne.

Autor: Housemarket.pl/UMŁ 18 września 2021 15:03

Projekt realizowany przez Supernova Development zakłada budowę nowoczesnego zespołu 6 budynków: tj. 3 apartamentowców, budynków z częścią usługową i powierzchniami biurowymi oraz rewitalizację historycznego domu rezydencyjnego, zabytkowej willi Karola Königa z 1887 r. usytuowanej przy ul. Piotrkowskiej. 

Początek prac budowlanych

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym etapie inwestycji powstaną, m.in. biura, a za nimi, już w głębi działki, wybudowany zostanie duży 8-kondygnacyjny dom wielorodzinny (tzw. budynek A) ze 166 mieszkaniami  i podziemnym garażem z 106 miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi oraz wózkowniami.

Jak informuje biuro sprzedaży inwestycji zlokalizowane przy ul. Sienkiewicza 171, budowa kolejnych dwóch apartamentowców B i C, o takiej samej wysokości jak budynek A, które staną w dalszej części działki - rozpocznie się najpewniej wiosną przyszłego roku. Łącznie w pierwszym i drugim etapie inwestycji powstanie 386 mieszkań i 237 miejsc postojowych zlokalizowanych we wspólnej hali garażowej.

Osiedle będzie zamknięte. Jego mieszkańcy będą mieć na wyłączność wewnętrzne dziedzińce zaprojektowane między budynkami, przestrzenie wspólne z bogatą zielenią, licznymi alejkami spacerowymi, placem zabaw, rowerownią, a nawet prywatnym traktem pieszym łączącym ul. Piotrkowską z Sienkiewicza. 

W ofercie inwestycji Perła Piotrkowska znajdą się mieszkania od 2-pokojowych po lokale przygotowane dla dużych rodzin, nawet 70–85 mkw (trzy sypialnie i salon). Dodatkowo, w ramach zespołu budynków Perły Piotrkowska deweloper przewidział lokale usługowe, m.in. osiedlowy sklep spożywczy z rzemieślniczą piekarnią, salon piękności, klub malucha czy paczkomat.

Atutem nowych mieszkań mają być powierzchnie do nich przynależne, a każdy lokal ma mieć balkon lub loggię. Lokatorzy parterów dysponować będą przydomowymi ogródkami o powierzchni od 50 do 80 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych