PHN wybrał generalnego wykonawcę osiedla przy ul. Kolejowej w Warszawie

Grupa PHN zawarła umowę ze spółką Unibep na budowę osiedla mieszkaniowego w Warszawie przy ul. Kolejowej 19, w ramach którego powstanie 148 mieszkań. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się jeszcze w czerwcu br. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec przyszłego roku.

Autor: housemarket.pl 03 czerwca 2022 13:14

  • Projekt PHN w Warszawie zakłada budowę 148 mieszkań.
  • Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep.
  • Nowa inwestycja grupy PHN jest położona w centrum Warszawy w szybko rozwijającej się warszawskiej dzielnicy Wola.

Projekt zakłada powstanie czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 7,2 tys. mkw., w których znajdzie się 148 mieszkań wraz z częścią usługową oraz garażem podziemnym. Budynki zaprojektowane są z myślą o wymagających klientach, a nieszablonowa architektura osiedla nawiązuje do tradycji modernizmu. Będą przeważały lokale dwu i trzypokojowe, a wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, tarasy lub loggie. Zaletą osiedla będą starannie zaplanowane części wspólne, a na terenie znajdą się także miejsca dla rowerów.

- Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu naszej pierwszej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu, a już dziś podpisujemy kolejną umowę na budowę osiedla przy ulicy Kolejowej w Warszawie. Te dwa projekty jeszcze
w 2023 r. dostarczą 320 mieszkań, umacniając naszą pozycję w sektorze mieszkaniowym. Przy naszym nowym warszawskim osiedlu mieszkaniowym będziemy po raz kolejny współpracować z firmą Unibep, z którą w ostatnim czasie wybudowaliśmy Osiedle Olimpijczyk w Łodzi – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa inwestycja Grupy PHN jest doskonale położona w centrum miasta w szybko rozwijającej się warszawskiej dzielnicy Wola, a dzięki bliskości metra, dworców, linii autobusowych i tramwajowych jest świetnie skomunikowana z resztą miasta. W odległości krótkiego spaceru znajdują się placówki opieki medycznej, szkoły, galerie handlowe, a także liczne restauracje, muzea i nowe centrum biznesowe przy Rondzie Daszyńskiego.

- Nasza nowa inwestycja położona jest w atrakcyjnej, szybko rozwijającej się dzielnicy Warszawy, skąd wszędzie jest blisko. Wpisuje się w zmiany zachodzące w tej części miasta, które przekształcają oblicze dawnych terenów przemysłowych. Atutem tego osiedla jest nie tylko doskonała lokalizacja, ale też wysokiej klasy architektura i materiały, które będą użyte do wykończenia mieszkań i części wspólnych - dodał Marcin Mazurek.

- Kolejny projekt z Polskim Holdingiem Nieruchomości tylko potwierdza, że między inwestorem i wykonawcą może być i jest dobra współpraca. Zawsze, przy każdym projekcie, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań, które będą najbardziej korzystne dla klienta końcowego. To fantastycznie, że znów będziemy mogli pracować z PHN - powiedział Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep.

Przekazanie placu budowy planowane jest jeszcze w czerwcu br., a budowa ma zakończyć się po 19 miesiącach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych