Pierwsi mieszkańcy na Osiedlu Mickiewicza

Skanska Residential Development Poland zakończyła budowę pierwszego etapu Osiedla Mickiewicza. Inwestycja powstaje na pograniczu Żoliborza i Bielan w stolicy.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2016 10:42

W ramach pierwszego etapu Skanska zrealizowała kameralny, sześciopiętrowy budynek z 97 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 mkw. i ponadstandardowej wysokości ok. 272 cm. Lokale z tego etapu są już oddawane do wykończenia. Całe osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach.

Wszystkie budynki powstające w ramach osiedla będą poddane certyfikacji BREEAM. Aż 40 proc. nabywców przyznaje, że certyfikat był decydującym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Potwierdzeniem tego może być fakt, że niemal wszystkie lokale zostały sprzedane przed oddaniem inwestycji do użytku. W ofercie zostały dwa ostatnie mieszkania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Certyfikat z instrukcją obsługi

Inwestycja spełnia 100 proc. wymagań certyfikacji BREEAM pod względem położenia na mapie miasta. A to tylko jedna z zalet tego systemu. Dzięki certyfikacji na Osiedlu Mickiewicza będzie możliwe uzyskanie oszczędności w kosztach utrzymania części wspólnych budynku na poziomie ok. 10 proc. Rozwiązania wprowadzone przy projektowaniu Osiedla Mickiewicza pozwalają także na redukcję kosztów utrzymania mieszkania.

Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma Przewodnik Obsługi Budynku, w którym zawarte będą informacje dot. wyposażenia oraz systemów zastosowanych w budynku. W przewodniku zamieszczone zostaną również informacje nt. zalecanych certyfikatów energetycznych dla urządzeń domowych, a także porady dotyczące doboru armatury sanitarnej. Każde mieszkanie na Osiedlu Mickiewicza będzie zapewniało przestrzeń typu home office.

W ramach inwestycji Skanska posadziła 2 536 drzew i krzewów oraz 1 590 bylin i traw ozdobnych. Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych