Pierwsi mieszkańcy w Art Modern

Dobiegła końca budowa pierwszego etapu kompleksu mieszkaniowego Art Modern, zlokalizowanego przy ul. Wróblewskiego 6/8 w Łodzi. W ramach inwestycji powstało 98 mieszkań o podwyższonym standardzie. Swoje lokale odebrali już pierwsi mieszkańcy kompleksu.

Autor: HouseMarket.pl 06 grudnia 2016 12:38

Projekt zarządzany przez łódzką spółkę OPG Property Professionals, a za realizację którego odpowiadała firma Skanska, został zrealizowany terminowo. Kompleks, którego budowa ruszyła oficjalnie w lipcu ubiegłego roku, powstaje wokół zabytkowej elektrowni zasilającej niegdyś przędzalnię wełny zgrzebnej Karola Weilego i Stanisława Landauda. Pierwszą część inwestycji stanowi budynek wielorodzinny liczący sześć kondygnacji z parterem oraz jedną kondygnację podziemną, gdzie mieszczą się garaże.

Standard mieszkań

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ofercie znalazły się w pełni rozkładowe lokale od jednopokojowych do czteropokojowych o powierzchni od 28 do 86 metrów kwadratowych, w tym dwa penthouse’y zlokalizowane na ostatnim piętrze. Modernistyczny duch osiedla znajduje odzwierciedlenie w mocno użytkowym charakterze przestrzeni. Wszystkie mieszkania wyposażone zostały w balkon, taras lub ogródek, w większości z nich istnieje zaś możliwość wydzielenia garderoby w sypialni. Projekt łazienek pozwala na wykonanie odpływu liniowego i aranżację prysznica bez brodzika.

Standard kompleksu

W projekcie budowlanym postawiono na maksymalne ograniczenie barier architektonicznych, dzięki czemu kompleks ma być przyjazny dla mieszkańców w każdym wieku. Wszystkie klatki schodowe wyposażono w podjazdy, pojemne, ciche windy oraz przestronne korytarze. Do dyspozycji mieszkańców oddany został również parking podziemny. Ponad 1/3 gotowego kompleksu zajmą tereny zielone, w tym ustronny plac zabaw oraz prywatny park oparty o istniejący starodrzew kasztanowców.

Dalsze etapy inwestycji

Kolejny etap budowy ruszy już na początku 2017 roku. W przyszłości w ramach kompleksu powstać ma łącznie 374 mieszkań, 2-6 lokali usługowych oraz 12-18 lokali biurowych. Wizytówką miejsca stanie się 12 nowoczesnych, nawiązujących do najlepszych tradycji architektonicznych miasta loftów, które powstaną w budynku dawnej elektrowni. Docelowo wybudowany zostanie też parking wielopoziomowy o konstrukcji żelbetowej, który znajdzie się w południowo-zachodniej części osiedla.

Aktualna oferta

W ramach pierwszego etapu inwestycji dostępne są jeszcze mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe o powierzchni od 38 do 69 metrów kwadratowych. Ceny mieszkań wahają się w przedziale 4900 – 5600 zł za metr kwadratowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych