Pierwszy etap Atal Towers czeka na mieszkańców

Atal uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszego etapu inwestycji Atal Towers. W ukończonym budynku znajduje się 159 mieszkań o powierzchniach od 28,13 do 112,57 mkw. oraz 20 lokali usługowych.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 12:02

Osiedle powstaje przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu, tuż nad Odrą. Cena brutto za mkw. w pierwszym etapie wynosi od 6750 zł, a w drugim od 7300 zł.

Kompleks docelowo składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszej części inwestycji powstał funkcjonalny budynek, który od strony Odry posiada sześć pięter, natomiast od strony ulicy Sikorskiego jedno z mieszkań będzie miało swój drugi poziom na siódmym piętrze. W tym obiekcie znalazło się 159 lokali o zróżnicowanych metrażach i układach od jednego do czterech pokoi. W parkingu podziemnym powstało 181 miejsc postojowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Atal Towers to jedna z flagowych inwestycji Atal w skali całej Polski. Projekt od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szukających mieszkania we Wrocławiu. Inwestycja wyróżnia się nie tylko unikalną architekturą, ale również wysoką jakością wykonania. W pierwszym etapie inwestycji wolnych zostało tylko 28 lokali, w drugim etapie większość mieszkań została już sprzedana – powiedział Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu.

W drugim etapie inwestycji powstają dwie wieże (61,3 m i 59,7 m), połączone wspólną częścią parterową. Budynki wzniosą się ponad miasto i zdominują lokalny krajobraz. Łącznie w Atal Towers II znajdą się 292 mieszkania. Do każdego zaprojektowano balkon, a do wybranych od strony Odry należeć będą loggie. W parterach budynków powstaną łącznie 32 lokale usługowe, które staną się częścią powstających bulwarów.

Wyjątkowy projekt architektoniczny sprawi, że obiekty będą nowoczesne i funkcjonalne, a dzięki zastosowanym elementom wykończeń, wkomponują się w okoliczną staromiejską architekturę. Elewacja będzie wykonana z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami. Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekty uzupełnione będą o szklane balustrady, jasne tynki oraz białe aluminiowe żaluzje. Budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami.

Atal Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – nieopodal wrocławskiego rynku. Za projekt odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych