Pierwszy etap Dzielnicy Mieszkaniowej Metro Zachód zgodnie z planemhousemarket.pl - 21 czerwca 2021 16:21


Dom Development rozpoczął przekazania kluczy w ramach I etapu Dzielnicy Mieszkaniowej Metro Zachód. W dwóch budynkach powstało 128 mieszkań i 6 lokali usługowych.

Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód to kompleksowa, wieloetapowa inwestycja mieszkaniowa, położona na warszawskim Bemowie. Osiedle zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniało wygodną przestrzeń do życia, z niezbędną infrastrukturą miejską, bogatym zapleczem handlowo-usługowym i licznymi miejscami do wypoczynku dla przyszłych mieszkańców. Na jej terenie powstaną nowe ulice, skwery i place, a także sklepy, kawiarnie, restauracje oraz pełne zieleni miejsca relaksu. Ogromną zaletą inwestycji jest jej świetne skomunikowanie, a to za sprawą będącej w realizacji stacji II linii metra Chrzanów oraz bliskości drogi ekspresowej S8.

CZYTAJ TEŻ: ŚWIETNY I KWARTAŁ W DOM DEVELOPMENT 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ukończony właśnie I etap osiedla składa się z dwóch 5-piętrowych budynków wzbogaconych o elementy wizualnie. Od strony ulicy Lazurowej mieszkańców wita podświetlony na zielono napis Hello. Nawiązuje swoją formą do modernistycznych warszawskich neonów, a jednocześnie stanowi pierwszy z szeregu tego typu dekoracji, które pojawią się na obszarze osiedla.

Innym charakterystycznym akcentem jest stojąca na placu przed jednym z budynków awangardowa rzeźba „w drodze”, autorstwa młodego, polskiego artysty – Łukasza Stokowskiego. Na parterze w strefach wejściowych i w pasie usług zastosowano kolorową płytkę klinkierową. Dla wygody mieszkańców w częściach wspólnych pojawił się zachęcający do integracji sąsiedzkiej regał pozwalający na wymianę książek. Z kolei z myślą o dzieciach między budynkami powstał przestronny i bezpieczny plac zabaw, w którym najmłodsi mogą m.in. pobawić się w małych archeologów i odkryć kości dinozaura zakopane w piaskownicy.

- Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód to nasza kolejna, wieloetapowa inwestycja, z potencjałem rozbudowy przez kolejne lata. Pierwszy etap inwestycji został ukończony zgodnie z planem, realizacja następnych budynków trwa bez zakłóceń, a jeszcze w tym roku wprowadzimy do oferty nowe mieszkania - mówi Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży Dom Development.