Pierwszy etap osiedla Kraft w Łodzi wyprzedany

Trei Real Estate Poland sprzedał wszystkie mieszkania w pierwszej fazie inwestycji przy ul. Traktorowej w Łodzi. Już za kilka miesięcy klucze do swoich mieszkań odbierze 104 właścicieli. To jednak nie koniec obecności Trei w mieście, bo deweloper buduje II etap osiedla Kraft i rozważa kolejne projekty.

Autor: housemarket.pl 29 marca 2022 15:26

  • Aktualnie w ramach pierwszego etapu osiedla Kraft, deweloper kończy realizację dwóch budynków – cztero i sześciokondygnacyjnego.
  • Trei zakończył sprzedaż w pierwszych dwóch budynkach.
  • Deweloper koncentruje się na drugim etapie, w ramach którego oferuje 87 mieszkań.

Inwestor rozpoczął budowę na łódzkim Teofilowie we wrześniu 2020 r. Aktualnie w ramach pierwszego etapu osiedla Kraft kończy realizację dwóch budynków – cztero i sześciokondygnacyjnego. Nabywcy mieli do wyboru lokale o metrażach od 25 do 87 mkw. W sprzedaży dostępne były zarówno kawalerki, jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe.

- Przed rozpoczęciem budowy pierwszego etapu osiedla Kraft mieliśmy sprzedaną ponad jedną piątą mieszkań, a osoby poszukujące swojego wymarzonego M sukcesywnie wybierały lokale w naszej inwestycji. Zakończyliśmy sprzedaż w pierwszych dwóch budynkach i aktualnie skupiamy się na drugim etapie, w ramach którego oferujemy kolejne 87 mieszkań. Z tej puli zostało nam już tylko 11 lokali, które czekają na swoich właścicieli - komentuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: TREI ROZWAŻAMY INWESTYCJE W MNIEJSZYCH MIASTACH 

Łódź na fali inwestycji

Według danych JLL Rok 2021 przyniósł drugi najlepszy w historii wynik sprzedaży deweloperskiej. Popyt przewyższał podaż, więc ceny wzrosły na wszystkich największych rynkach. Na rynku pierwotnym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi sprzedano łącznie 69 tys. lokali. Więcej mieszkań w jednym roku kalendarzowym sprzedano tylko w roku 2017. Rosnąca z miesiąca na miesiąc inflacja wciąż przyciągała do biur sprzedaży kolejnych nabywców pragnących uchronić swoje oszczędności przed utratą wartości. W Łodzi, która zmniejszyła w ciągu dwóch ostatnich lat dystans do rynków o największych obrotach, w 2021 r. nowa podaż wyniosła 6,1 tys., a sprzedaż sięgnęła 6,2 tys. Z kolei średnia cena za mkw. wyniosła 8 100 zł.

- Osiedle Kraft jest naszą pierwszą inwestycją mieszkaniową w Łodzi, choć znaliśmy ten rynek już wcześniej, bo zbudowaliśmy tutaj dwa parki handlowe. Miasto ma przyjazny klimat inwestycyjny i ogromny potencjał rozwoju, dodatkowo widzimy wciąż duże potrzeby w zakresie nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Wspomniane czynniki powodują, że rozważamy kolejne inwestycje w Łodzi - dodaje Jacek Wesołowski.

Komfort użytkowania i minimalizm w architekturze

Osiedle Kraft cechuje nowoczesny, a zarazem ponadczasowy design. Bryły budynków są proste, z fasadą w odcieniach bieli i antracytu, ozdobione drewnianymi panelami elewacyjnymi, a całość uzupełniają szklano-stalowe lub stalowe balustrady z ażurowym wypełnieniem. Trei Real Estate Poland stawia na wysoką jakość materiałów, ale również na ekologiczne rozwiązania, wśród których wyróżnić można np. nawadnianie dostępnej zieleni z retencjonowanej wody opadowej. W pobliżu osiedla Kraft znajduje się pięć parków miejskich i cztery place zabaw, dodatkowo w jego sąsiedztwie dostępny jest supermarket, stacja benzynowa i przystanek komunikacji miejskiej, co daje możliwość zrealizowania podstawowych potrzeb w jednym miejscu. Co więcej, w promieniu około dwóch kilometrów znajdują się także pływalnia, lodowisko czy ogród botaniczny, zapewniające liczne aktywności sportowo-rekreacyjne.

Inwestycja została zaprojektowana w sposób odpowiadający koncepcji miast 15-minutowych, której zwolennicy proponują tworzenie dzielnic wielofunkcyjnych umożliwiających każdemu zaspokojenie jego potrzeb w bliskiej odległości. Dojście do sklepu, przychodni, urzędu, kawiarni, boiska, czy parku nie powinno zajmować więcej niż 15 minut pieszej wędrówki bądź jazdy rowerem. Pozwala to mieszkańcom odzyskać nie tylko bezcenny czas i energię, ale też część przestrzeni dotąd zajmowanej przez auta.

Generalnym wykonawcą osiedla Kraft jest firma Spec Bau Polska. W ramach całego osiedla Trei Real Estate Poland zaprojektował ponad 200 miejsc w parkingu podziemnym. Oprócz inwestycji przy ul. Traktorowej w Łodzi deweloper realizuje równolegle projekt mieszkaniowy we Wrocławiu przy ul. Bacciarellego 54.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych