Pierwszy polski apartamentowiec w portfelu funduszu Bouwfonds. Zobacz szczegóły transakcji

193 mieszkania, 9,5 tys. mkw. powierzchni i galeria handlowa - to tylko niektóre szczegóły pierwszej w Polsce transakcji sprzedaży budynku mieszkaniowego na rzecz zagranicznego funduszu inwestycyjnego. Zobacz, za co Bouwfonds zapłaci miliony.

Autor: HouseMarket.pl 03 sierpnia 2016 10:06

 W lipcu Matexi Polska oraz Fundusz Bouwfonds Investment Management podpisały umowę dotyczącą pierwszej w Polsce transakcji sprzedaży, przez dewelopera, całego budynku mieszkaniowego na rzecz zagranicznego funduszu zarządzającego portfelem mieszkaniowym pod wynajem.

Przedmiotem transakcji o wartości blisko 100 milionów złotych jest inwestycja Apartamenty Pereca, budynek o powierzchni całkowitej 9,5 tys. mkw. zawierający 193 mieszkania oraz galerię handlowo-usługową na parterze budynku. Co ważne całość transakcji odbywa się w strukturze finansowania forward funding, co oznacza, że nabywający nieruchomość fundusz jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny, natomiast całość procesu deweloperskiego prowadzona będzie do jego zakończenia przez Matexi Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polskie apartamenty na celowniku

Strony uzgodniły termin zakończenia inwestycji w okresie nie późniejszym niż 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Projekt od samego początku, jeszcze przed rozpoczęciem rozmów z funduszem, był przygotowywany jako inwestycja zawierające atrakcyjne, kompaktowe mieszkania spełniające wymagania młodych, pracujących ludzi, stanowiących atrakcyjną grupę najemców. Taki projekt jak i lokalizacja predysponowała budynek jako atrakcyjny dla klientów kupujących mieszkania z myślą o wynajmie.

- Stabilność polskiej gospodarki i potencjał jaki stoi przed rozwojem rynku najmu w tym kraju sprawiły, że Polska w naturalny sposób znalazła się w kręgu naszych zainteresowań. Liczymy na możliwość zbudowania tu atrakcyjnego portfela inwestycji powiedział Jaap Gillis, CEO Bouwfonds IM.

Jak zdradził prezes zarządu Matexi Polska, Mirosław Bednarek, już od ponad roku trwały bardzo rzeczowe negocjacje dotyczące zakupu budynku przez Bouwfonds IM. - Jednocześnie pracowaliśmy nad dostosowaniem projektu i prowadzonej inwestycji do oczekiwań inwestora m.in. w zakresie standardów wykończenia mieszkań. W tym samym czasie szczegóły prawne transakcji były negocjowane przy wsparciu wiodących kancelarii prawnych i doradców wyspecjalizowanych w obsłudze złożonych przedsięwzięć na polskim rynku nieruchomości - mówił. 

Od strony prawnej transakcji Matexi Polska była reprezentowana przez kancelarię Baker & McKenzie,natomiast Fundusz Bouwfonds wybrał na swojego pełnomocnika kancelarię Clifford Chance. Agentem prowadzącym transakcję był natomiast REAS.

Matexi Polska będzie odpowiedzialna za całość prac deweloperskich do zakończenia budowy projektu przy Pereca, firma jednocześnie informuje, że generalnym wykonawcą budynku wraz z procesem wykończeniowym mieszkań będzie firma Unibep.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych