Platanowy Park. Rosną kolejne budynki

W Bydgoszczy powstają dwa kolejne budynki Platanowego Parku, multifunkcyjnego osiedla, na którym – obok mieszkań – powstaną powierzchnie biurowe, usługowe i handlowe. Inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani działająca w grupie kapitałowej Immobile.

Autor: HouseMarket.pl 10 lutego 2017 16:44

W ubiegłym roku oddano dwa budynki Platanowego Parku od strony ul. Leśnej. Teraz w ich sąsiedztwie powstają dwa kolejne. Obecnie wykonywane są prace konstrukcyjne na wysokości czwartego piętra. Oba budynki będą liczyć siedem kondygnacji. Zaprojektowano łącznie 149 mieszkań oraz 17 lokali usługowych.

Multifunkcyjne osiedle

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Planowany termin zakończenia tego etapu inwestycji to koniec bieżącego roku. Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal dziesięciu hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej w Bydgoszczy. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe i miejsca postojowe. Nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi.

W inwestycji zaplanowano wielostanowiskowy parking podziemny, wyposażony w wentylację mechaniczną sterowaną czujnikami tlenku węgla i gazu. Parking połączony zostanie z częścią mieszkalną budynku przez windę obsługującą każdy poziom użytkowy budynku.

Mieszkania wyposażono m.in. w indywidualne stacje mieszkaniowe – logotermy. To rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów ciepła zużywanego. Przewidywane oszczędności na poziomie ok. 30-40 zł/miesiąc, zbędny jest licznik ciepłej wody. Mieszkania wyróżniać się będą panoramicznymi oknami z elektrycznymi roletami zewnętrznymi, które pozwalają na zacienienie i ochładzanie mieszkania latem, zimą dają oszczędności na ogrzewaniu, a przez cały rok to dodatkowa ochrona przed hałasem.

Podgrzewane zjazdy do garażu

Teren inwestycji zostanie w pełni zagospodarowany zielenią oraz infrastrukturą, taką jak np. automatyczne systemy nawadniania terenów zielonych, podgrzewane zjazdy do garażu, systemy oświetlenia części wspólnych sterowane czujkami ruchu, podgrzewane wpusty dachowe.

Platanowy Park jest położony na Osiedlu Leśnym, od lat uznawanym za jedno z bezpieczniejszych i przyjaznych rodzinom miejsc w Bydgoszczy. Ma doskonałe położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, zaledwie kilka minut od Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Inwestycja jest świetnie skomunikowana dzięki liniom tramwajowym, autobusowym i ścieżkom rowerowym. W okolicy działa wiele placówek edukacyjnych: od przedszkoli po uczelnie wyższe oraz ośrodki zdrowia, kultury i sklepy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych