Platanowy Park w Bydgoszczy. Mieszkania z myślą o wygodziehousemarket.pl - 08 września 2020 13:26


W Bydgoszczy powstaje osiedle Platanowy Park. To aktualnie największa inwestycja mieszkaniowa w mieście prowadzona przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani.

Budowa osiedle Platynowy Park została podzielona jest na dziesięć, zróżnicowanych architektonicznie etapów. Niedawno rozpoczęto prace związane z powstaniem III etapu, który obejmuje 3 budynki mieszkalne, w tym najwyższy na całym osiedlu 15-kondygnacyjny obiekt, który z pewnością stanie się wyróżniającą dominantą architektoniczną północnej części Bydgoszczy. W III Etapie Platanowego Parku zrealizowanych zostanie 256 mieszkań o zróżnicowanych metrażach, a w częściach parterowych przewidziano miejsca dla lokali usługowych.

Przy projektowaniu osiedla Platanowy Park główną ideą było stworzenia miejsca przyjaznego mieszkańcom poprzez zminimalizowanie ruchu samochodowego. Jest to systematycznie uzyskiwane dzięki skomunikowaniu hal garażowych podziemnymi tunelami. W garażach zastosowane zostaną platformy parkingowe Modulo, pozwalające, bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni, na zwiększenie ilość miejsc postojowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugim bardzo istotnym elementem jest dbałości o rozlegle tereny zielone tak, aby nawiązywały do świetnej tradycji Osiedla Leśnego, którego częścią jest Platanowy Park.

Przewidywany termin zakończenia budowy to I kwartał 2023 r.