Podgórna Apartamenty przy Odrze tuż przed rozpoczęciem budowy

Uprawomocniło się pozwolenie na budowę nowej inwestycji Calbudu – Podgórna. Apartamentowiec powstanie na terenie Starego Miasta, przy ul. Podgórnej 27 w Szczecinie. Deweloper zamierza rozpocząć jego budowę jeszcze w kwietniu tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 10 kwietnia 2017 09:27

Podgórna to nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy zaprojektowany przez szczecińskie Biuro Architektoniczne DEDECO. Inwestycja powstaje przy ul. Podgórnej 27 w Szczecinie, na terenie Starego Miasta, które jest wpisane do rejestru zabytków i jest objęte ochroną konserwatorską. Priorytetem projektowym było utrzymanie ciągłości kamienic zlokalizowanych przy ul. Podgórnej oraz podniesienie jakości przestrzeni publicznej.

Nowa zabudowa nawiązuje więc do zasad historycznej kompozycji pierzei oraz charakteru istniejącej w tym miejscu w przeszłości zabudowy staromiejskiej. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków podzielono budynek na trzy główne segmenty różniące się między sobą wysokością, kształtowaną zgodnie ze spadkiem terenu. Wprowadzono dodatkowe podziały wertykalne, które uwidaczniają historyczne podziały parcelacyjne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Główne wejście do budynku zostało zlokalizowane po zachodniej stronie nieruchomości, z dostępem od strony ulicy Podgórnej. Zaprojektowano w jego obrębie elementy małej architektury. Pod budynkiem znajdzie się garaż podziemny oferujący 42 miejsca postojowe dla samochodów.

Apartamenty na ostatniej kondygnacji

Na parterze przewidziano 13 mieszkań oraz dwa niewielkie lokale użytkowe, przeznaczone na usługi nieuciążliwe, np. biura. Na pięciu kolejnych kondygnacjach znajdzie się 77 mieszkań od jednopokojowych do trzypokojowych. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano trzy apartamenty o powierzchniach: 42,71 mkw., 56,28 mkw. i 79,89 mkw., do których należeć będą przestronne tarasy.

Łącznie w budynku powstaną 93 mieszkania, w tym: 27 jednopokojowych o powierzchni ok. 32 mkw., 46 dwupokojowych od 40 mkw. do 43 mkw., 19 trzypokojowych od 58 mkw. do 67 mkw. oraz jeden apartament czteropokojowy o metrażu 79,89 mkw.

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się wiele zabytków i cenionych obiektów architektonicznych tj. gotycki Kościół św. Jana Ewangelisty, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, Czerwony Ratusz, czy budynek Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Atutem jest także sąsiedztwo obiektów kultury – Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, pełniącej funkcję centralnej biblioteki całego Pomorza czy Trafostacji Sztuki – Muzeum Sztuki Współczesnej.

Oczywistą przewagą mieszkania w centrum Szczecina jest dostępność transportu publicznego. Pobliskie ulice Wyszyńskiego, Nabrzeże Wieleckie czy aleja Niepodległości pełnią rolę głównych arterii miasta. Przyszli mieszkańcy Podgórnej mogą więc liczyć na łatwy dostęp do większości linii tramwajowych i autobusowych. Warto również wspomnieć o położonym w pobliżu Dworcu Kolejowym Szczecin Główny oraz Dworcu Autobusowym PKS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych