Polnord startuje z nowymi inwestycjamiHouseMarket.pl - 05 kwietnia 2016 17:16


Polnord zaczyna wprowadzać w życie nową strategię i przygotowuje nowe projekty mieszkaniowe w Warszawie, Gdańsku i w Kowalach pod Gdańskiem.

– Zgodnie z zapowiedziami konsekwentnie realizujemy sprzedaż mieszkań w budowanych obecnie osiedlach. Niebawem spodziewamy się również zwiększenia oferty dostępnych lokali. Ogłaszając w marcu br. strategię grupy na lata 2016-2019 zarząd przedstawił plany realizacji kolejnych projektów. Obecnie wprowadzamy już owe założenia w życie, przygotowując do uruchomienia kolejne inwestycje. Jako pierwszy wystartuje projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach pod Gdańskiem, w którym zamierzamy wprowadzić do sprzedaży dwa pierwsze budynki – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Chabrowe Wzgórze liczyć będzie pięć budynków o łącznej powierzchni ponad 12,5 tys. mkw. PUM. Wśród 291 planowanych lokali znajdą się mieszkania od kawalerek po czteropokojowe o powierzchniach 29‑76 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadać ogródki, a lokale na wyższych kondygnacjach – balkony.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Gdańsku Grupa rozpocznie budowę pierwszego etapu inwestycji przy ul. Flisykowskiego na 128 lokali oraz inwestycji przy ul. Rakoczego, gdzie docelowo powstaną 382 lokale. W aglomeracji warszawskiej swojej kontynuacji doczekają się popularne wśród klientów inwestycje Stacja Kazimierz oraz Brzozowy Zakątek.

W planach są także kolejne projekty, głównie w Trójmieście oraz Warszawie. Polnord w 2016 roku planuje uruchomienie 15 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu, które wprowadzą do oferty 1556 lokali o łącznej powierzchni blisko 85 tys. mkw. PUM.

W pierwszym kwartale 2016 roku Polnord sprzedał netto 276 lokali, a kolejne 120 objęte było umowami zobowiązaniowymi związanymi z projektem hotelowym realizowanym przez grupę w warszawskim Wilanowie. W wyniku finansowym za ten okres zostanie natomiast rozpoznane 301 mieszkań.

Sprzedaż lokali netto nieważona udziałem Polnord w spółkach zależnych wyniosła w I kwartale 2016 roku 334 sztuki w porównaniu do 344 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2015 roku. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Warszawie, Trójmieście oraz Szczecinie.