Polnord szykuje apartamenty wakacyjne w Gdańsku

Polnord podpisał akt notarialny dotyczący nabycia nieruchomości położonych w Gdańsku. Spółka szacuje, że dają one możliwość wybudowania około 276 apartamentów wakacyjnych.

Autor: HouseMarket.pl 01 czerwca 2017 10:10

Podpisany akt notarialny obejmuje warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z dwóch działek o łącznej powierzchni 40,5 tys. mkw. położonej w Gdańsku. Warunkiem w tej umowie jest to, że uprawnieni do prawa pierwokupu tj. Skarb Państwa reprezentowany przez Lasy Państwowe oraz prezydent Gdańska z tego prawa nie skorzystają.

– Zawarcie warunkowej umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w Gdańsku to kolejny krok po, zawartej w lutym br., umowie przedwstępnej. Realizacja inwestycji mieszkaniowej w atrakcyjnej dzielnicy miasta pozytywnie przełoży się na rozwój grupy Polnord w przyszłości – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grunty położone są w pasie nadmorskim z doskonałą infrastrukturą miejską. Planowana w tym miejscu inwestycja daje potencjał realizacji ponad 15 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Grupa Polnord planuje w 2017 roku uruchomienie 11 inwestycji, które rozszerzą jej ofertę o blisko 1450 lokali. Aktywność dewelopera, zgodnie z założeniami strategii, skupi się głównie na rynku trójmiejskim oraz warszawskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych