Portova. Invest Komfort otwiera kolejny rozdział Śródmieścia Gdyni

W tym roku, trójmiejski deweloper Invest Komfort przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji. Portova będzie symbolem cech, z których znana jest Gdynia: współczesna – podziwiana za rozmach i nowoczesność oraz dawna – będąca prekursorem polskiej urbanistyki na Wybrzeżu Bałtyku.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2017 10:55

Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, co oznacza, że przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta. Będzie to idealne miejsce dla osób aktywnych, miłośników życia miejskiego, którzy lubią być w centrum wydarzeń. Osiedle będzie położone od kilkudziesięciu do kilkuset metrów od pobliskich kawiarni i restauracji, szkół, sklepów, instytucji kultury, szpitala oraz przychodni lekarskich.

Nieopodal znajdują się też zabytkowe Miejskie Hale Targowe. Mieszkańcy, którzy preferują jedzenie na mieście z pewnością docenią szeroki wybór dań znanych restauracji, barów i kawiarni – od włoskiej pizzy w Czerwonym Piecu po owoce morza w restauracji Bliżej lub szarlotkę w Lavenda Cafe. W sąsiedztwie Portovej funkcjonują także dwa legendarne kluby – Ucho i Blues Club, w których można posłuchać muzyki na żywo. Z kolei entuzjaści sportu i zabawy na pewno docenią bliskość parku trampolin – Jump City oraz FitnessClub S4 – popularnego klubu fitness. Niedaleko inwestycji znajdują się poza tym takie atrakcje jak Centrum Filmowe Gdynia, słynny Teatr Muzyczny oraz Multikino i C.H. Batory.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Architektura Portovej to ukłon w stronę nowoczesnego i szykownego charakteru Śródmieścia. Nieprzypadkowe są jej nawiązania do tradycji modernistycznych Gdyni, co zaznacza projektant osiedla – arch. Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat. Charakterystyczne dla modernizmu jasne, proste i geometryczne formy elewacyjne, zostały tu przełożone na współczesny język architektoniczny.

– Prace projektowe poprzedziliśmy wnikliwą analizą urbanistyczną i fizjograficzną całego obszaru inwestycji. Pozwoliło nam to podjąć właściwe decyzje projektowe, nadając całemu kwartałowi zabudowy bardzo charakterystyczną formę przestrzenną, jednocześnie dobrze wpisaną w charakter miejskiej zabudowy – tłumaczy architekt. Wyjątkowa lokalizacja Portovej, łącząca historyczne centrum Gdyni z poszerzającym się, nowoczesnym Śródmieściem była bardzo ważną inspiracją dla twórców osiedla.

– Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Jest to działanie świadome, miastotwórcze, ułatwiające orientację w strukturze miasta – dodaje arch. Jacek Droszcz.

Wspomniana dominanta osiągnie wysokość 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą zapierające dech w piersiach widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe.

Portova, jako kolejny projekt Invest Komfort, spełnia najwyższe standardy deweloperskie, takie jak świetna lokalizacja, wysokiej klasy architektura oraz wykonanie z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. Przyszli mieszkańcy mogą spodziewać się wielu udogodnień na terenie osiedla – m.in. klubu fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz placu zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy.

Na szczególną uwagę zasługuje również architektura zieleni na osiedlu. Lokalizacja Portovej w centrum miasta nie przeszkodziła jej twórcom w zaprojektowaniu atrakcyjnej, spokojnej przestrzeni do wypoczynku. Oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców. Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring, dzięki temu będzie to niewątpliwie bezpieczne miejsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych