Portova najlepszą gdyńską inwestycją. To projekt Invest Komfort

Portova, kompleks mieszkalno-usługowy zlokalizowany w sercu Gdyni otrzymał nagrodę I stopnia i tytuł Budowy Roku 2020 r. Siedemnastopiętrowa inwestycja, zaprojektowana w duchu modernizmu, to realizacja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort.

Autor: housemarket.pl 30 września 2021 10:32

  • Portova od Invest Comfort zdobyła nagrodę w konkursie  dla najlepszych projektów budowlanych w Polsce.
  • Projekt powstaje w Gdyni przy ulicy Węglowej.
  • W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 90 mieszkań w dwóch, 4-piętrowych budynkach.

We wtorek, 28 września, w Warszawie odbyło się rozdanie nagród dla najlepszych projektów budowlanych w Polsce. Konkurs, organizowany przez ekspertów z Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, posiada już długą tradycję. W tym roku odbyła się jego 31 edycja. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz p.o. Głównego Inspektora nadzoru Budowlanego – Dorota Cabańska.

CZYTAJ TEŻ: INVEST KOMFORT OTWIERA KOLEJNY ROZDZIAŁ W HISTORII ŚRÓDMIEŚCIA GDYNI 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tegoroczny tytuł Budowy Roku a tym samym nagrodę I stopnia zdobyła Portova. Budynek przywrócił dawny blask zapomnianym terenom w sąsiedztwie portu, powiększając tym samym obszar spacerowy Śródmieścia. W ślad za nim zaczęły powstawać tu kolejne inwestycje. Jury doceniło nie tylko wysokiej klasy realizację, ale też wykorzystanie ogromnego potencjału lokalizacji i miastotwórczy charakter. Z Portovej w kilka minut można dojść do mariny i nadmorskiej plaży. Z jej tarasów i okien rozciągają się widoki na morze i miasto z zupełnie nowej perspektywy.

- Śródmieście Gdyni do tej pory kończyło się na Placu Kaszubskim. Poczuliśmy, że możemy przesunąć tę granicę kawałek dalej. Architektura Portovej nie miała ulegać trendom, nie miał ulegać modom. To miał być budynek, który będzie starzał się godnie, z szacunkiem do tego, co było wcześniej - mówi Michał Ciomek, dyrektor działu przygotowania projektów Invest Komfort. 

Ponad 50-metrowa dominanta szybko stała się charakterystycznym punktem Gdyni. W osiedle został też w komponowany pięknie odrestaurowany, zabytkowy budynek. Jasne, geometryczne bryły osiedla były inspirowane modernistyczną tradycją miasta, którego początki sięgają lat 20 XX wieku. Ich projekt powstał w renomowanym studiu architektonicznym Kwadrat, które w portfolio posiada m.in. Muzeum II Wojny Światowej.

- Staraliśmy się nadać inwestycji charakter, który nawiązuje w sposób twórczy do modernizmu gdyńskiego – mówi architekt Jacek Droszcz, twórca projektu. – Chcieliśmy zrobić to w sposób nowoczesny, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki.

Charakter ten jest widoczny także w eleganckich wnętrzach, zaprojektowanych przez Pote Architekci. Za reprezentacyjnym wejściem do Portovej, znajdziemy liczne odniesienia do modernizmu w postaci chociażby jasnych kolorów, bryłowości i gry światłocienia. Ważną inspiracją były także typowe dla tej epoki materiały – np. kamień terazzo. Istotnym atutem są także udogodnienia, takie jak sala do co-workingu. Docenią je szczególnie osoby, które w czasach home office poszukują komfortowego miejsca do pracy. Inne udogodnienia na osiedlu to m.in. kids room dedykowany najmłodszym, strefa fitness z saunami oraz sala klubowa. Na dachu Portovej na mieszkańców czeka zielony taras widokowy z profesjonalną lunetą, dzięki której codziennie można podziwiać panoramę całego Trójmiasta.

W ramach budowy Portovej, Invest Komfort współfinansował przebudowę pobliskiego węzła drogowego. W ramach prac powstały też m.in. ścieżki rowerowe i szpalery drzew.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych