Postępy na Rodzinnym Zakątku pod Poznaniemhousemarket.pl - 27 marca 2020 11:37


Bez przestoju trwa realizacja osiedla mieszkaniowego Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewie. W budowie są aktualnie 2 szeregowce, czyli łącznie 23 domy o powierzchni 70 i 86 mkw.

IV etap rozbudowy osiedla Rodzinny Zakątek powoli zmierza do końca. Na zaawansowanym etapie prac jest szeregowiec nr 5, w ramach którego powstanie 11 domów o powierzchni 70 mkw i 2 skrajne o powierzchni 86 mkw. Realizowany jest także szeregowiec nr 6, czyli 10 domów o powierzchni 86 mkw. Zakończone już zostały prace związane z pokryciem dachowym oraz tynkami wewnętrznymi.

- Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace instalatorskie związane z montażem kotłowni, grzejników czy ogrzewania podłogowego. Rozpoczęły się także prace przy elewacji oraz brukarskie i posadzkarskie - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Realizowane aktualnie domy deweloper planuje zakończyć i przekazać mieszkańcom do użytku w II kwartale 2020 roku. Ceny rozpoczynają się od 298 tys. złotych brutto za dom o powierzchni 70 mkw. Większy dom, czyli o powierzchni 86 mkw to kwota 343 tys. złotych brutto. W sprzedaży jest jeszcze jeden gotowy dom o powierzchni 86 mkw ze zrealizowanego już szeregowca nr 4.

Wszystkie domy od KM Building mają tzw. podwyższony stan deweloperski. Mieszkańcy otrzymują m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy instalację do kominka. Deweloper zadbał również o oświetlenie, ogrodzenie, trawniki, podjazdy dla samochodów, przestronne tarasy z piaskowca oraz pergole. Nie brakuje także miejsc postojowych, od 1 do 3, w zależności od zakupionej nieruchomości. Do dyspozycji mieszkańców jest także droga dojazdowa z kostki brukowej.

Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Dogodny dojazd zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Teren inwestycji graniczy z lasem, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Z kolei w pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne centra czy punkty handlowo - usługowe.