Potężny zastrzyk finansowy dla sieci akademików

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu w wysokości 118,83 mln zł spółce kontrolowanej i zarządzanej przez Griffin Real Estate i Oaktree Capital Group LLC, przeznaczonego na wsparcie rozwoju.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2016 09:39

Projekt jest współfinansowany przez HSBC Bank Polska. Środki zostaną zainwestowane w budowę sieci akademików w Łodzi, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Ponadto, finansowanie obejmuje również portfel przyszłych projektów w największych polskich miastach.

Projekty akademików będą realizowane w systemie budownictwa zrównoważonego, a EBRD jest zainteresowane wsparciem tego typu projektów, gdyż budynki są odpowiedzialne za 41 proc. zużywanej energii i 36 proc. emisji CO2 w Polsce. Griffin będzie zarządzał aktywami w sposób zrównoważony i wdroży plan zaangażowania społeczności w celu edukacji i zachęcenia studentów do oszczędzania energii. To będzie pierwszy tego typu projekt w Polsce i w regionie EBRD.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- EBRD jest niezmiernie zadowolony, mogąc się zaangażować w finansowanie zrównoważonego rozwoju prywatnych akademików, w tym edukacji studentów i zachęcenia ich do efektywnego gospodarowania energią - komentuje Claudia Pendred, EBRD, Dyrektor, Property & Tourism. - Projekt realizowany przez Student Depot wprowadza nowe standardy w tym zakresie. Naszym zdaniem, wysokiej jakości edukacja powinna iść w parze z funkcjonalnym zakwaterowaniem, żeby umożliwić studentom optymalne warunki do nauki. Równocześnie ten segment rynku oferuje duży potencjał rozwoju dla deweloperów.

- Otrzymane finansowanie pozwoli nam na dalszy rozwój sieci akademików w największych polskich miastach. Do 2019 roku, planujemy posiadać w ofercie ponad 7 tys. łóżek - mówi Leszek Maciusowicz, prezes zarządu Student Depot.

Polska zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu liczby studentów w Europie. Obecna sieć akademików w kraju składa się przede wszystkim z akademików uczelnianych bądź ograniczonej liczby prywatnych kwater i mieszkań oferowanych przez osoby fizyczne bądź inwestorów prywatnych. Inwestycja Student Depot przyczyni się do powstania dedykowanych, prywatnych akademików, jako nowej klasy aktywów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych