Powstanie czwarty etap Nowych Ogrodów

Deweloper Proxin Ogrody oddał w ręce mieszkańców pierwszy etap osiedla Nowe Ogrody. Na drugi uzyskał pozwolenie na użytkowanie i rozpoczął przekazywanie kluczy lokatorom. Trzecia faza projektu jest w trakcie realizacji. Inwestor planuje już czwarty etap.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2016 15:03

W pierwszym i drugim etapie wybudowano 158 mieszkań oraz osiem lokali usługowo-handlowych. W ramach trzeciego etapu powstaje kolejny budynek z dwoma dominantami. W pierwszym z nich zaaranżowano 30, natomiast w drugim 86 lokali. Budowa kolejnej, trzeciej fazy Nowych Ogrodów ruszyła wiosną tego roku, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Wykonawca nie zwalnia tempa

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Generalny wykonawca nie zwalnia tempa. Jeszcze jesienią powstanie czwarta kondygnacja budynku. Do zimy planujemy go zamknąć – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Duże zainteresowanie mieszkaniami w okolicy terenów zielonych przyczyniło się do intensywnych prac nad czwartym etapem osiedla. Plan zakłada przygotowanie 104 mieszkania o zróżnicowanym metrażu, których budowa ruszy w przyszłym roku.

Nie bez znaczenia jest również dbałość o każdy element inwestycji. Deweloper wybudował dla najmłodszych plac zabaw. Budynek wyposażył w cichobieżną windę dostępną z poziomu -1, gdzie znajdują się skrytki lokatorskie i miejsca postojowe. Przewidział również naziemne miejsca postojowe i lokale użytkowe, które stanowią zaplecze usługowe dla nowych mieszkańców.

Osiedlowe centrum medyczne

Ponadto na terenie osiedla powstaje małe centrum medyczne, bowiem nabywcami lokali usługowych w większości zostali lekarze. Mieszkańcy mogą korzystać z usług m.in. ginekologów, stomatologa, dentysty, lekarza medycyny estetycznej i salonu kosmetycznego.

– Dostępność lekarzy na wyciągnięcie ręki to walor osiedla. Każdy może skorzystać z pomocy specjalisty na miejscu – dodaje prezes Marlena Zapalska.

Zaletą inwestycji jest jej lokalizacja. W niedalekiej odległości znajdują się tereny zielone i rekreacyjne. Nowe Ogrody mogą pochwalić się sąsiedztwem jeziora Rusałka, otaczających lasów czy ogrodu botanicznego. Osiedle jest dobrą alternatywą dla szukających zacisza i natury, nie oddalając się od tętniącego życiem miasta.

– Mieszkańcom ulicy Meissnera podróż do centrum zajmie około 15-20 minut, na dworzec PKP nie więcej niż 10, a na lotnisko Ławica tylko 5 minut – mówi Marlena Zapalska. Co istotne, Nowe Ogrody mieszczą się blisko przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, a także szkoły średniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych