Poznań szykuje budowę bloków komunalnych

Rada Miasta Poznania dała zgodę na przekazanie działki przy ul. Opolskiej do spółki Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. To oznacza, że jeszcze w tym roku będzie mógł ruszyć pierwszy etap budowy bloków komunalnych w tym miejscu. Docelowo w czterech etapach ma powstać  280 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 24 lutego 2017 12:57

Spółka Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych szykuje kolejną inwestycje w bloki komunalne. Przy ul. Opolskiej, gdzie dzisiaj znajdują się mieszkalne baraki powstanie całe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Do roku 2020 ma powstać 10 bloków z 280 mieszkaniami oraz parkingiem. Cała inwestycja jest podzielona na cztery etapy.

Pierwszy ma ruszyć jeszcze w tym roku, na największej z czterech działek. Będzie to możliwe dzięki temu, że rada miasta podczas sesji wyraziła zgodę na wniesienie do ZKZL pierwszej działki jako aportu. Chodzi o tę działkę przy ul. Opolskiej, która znajduje się od strony ul. Sempołowskiej. Powstaną tam dwa bloki mieszkalne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje poznański magistrat, inaczej niż w przypadku pozostałych inwestycji w bloki komunalne, tutaj bloki będą specjalnie zaprojektowanie pod tą lokalizację, wynika to z uwarunkowań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W innych lokalizacjach powstają bloki według jednego standaryzowanego projektu. 

Koszt wszystkich etapów inwestycji jest szacowny na 47 mln zł i ma być sfinansowany z kredytów i środków własnych spółki. Koszt powstania jednego metra kwadratowego ma wynieść 3 tys. 100 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych