Poznań w budowie - przegląd postępów prac w wielkopolskich inwestycjach mieszkaniowych

Zima nie pokrzyżowała planów deweloperom. Po stosunkowo łagodnej zimie, prace na poznańskich placach budowy mogą nawet przyspieszyć.

Autor: HouseMarket.pl 17 marca 2017 12:01

- Warunki pogodowe dla budowy mają duże znaczenie, dlatego cieszymy się, że zima nie pokrzyżowała nam planów. Mogliśmy jednocześnie realizować budowę III etapu osiedla Radosna w Zalasewie, osiedla Słonecznego w Szamotułach, Nowe Pobiedziska zlokalizowanego w sercu Pobiedzisk, jak i oddać do użytku kolejny etap na poznańskiej inwestycji Wilczak 20 - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Zimowy czas intensywnie minął też dla firmy Ekonbud-Fadom, która zakończyła realizację ostatniego etapu osiedla Reduta Nowe Podolany.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Już pod koniec listopada zostały zakończone prace związane z czwartym budynkiem, dzięki czemu pierwsi mieszkańcy mogli otrzymać klucze do własnych M jeszcze przed świętami. Teraz przygotowujemy projekt rozbudowy osiedla - zaznacza Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Budowa zgodnie z planem postępuje na poznańskich Jeżycach. Stopień zaawansowania prac na osiedlu Nowe Ogrody przekroczył już poziom 60 proc.

- Obecnie budynek osiągnął już docelową wysokość, zostały wstawione wszystkie okna, trwają prace związane z instalacjami, są wykonywane tynki oraz rozpoczęto realizację elewacji - podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Z kolei osiedle Atrium Sielska 22 na wiosnę otrzyma prawomocne pozwolenie na użytkowanie. - Budynek jest już prawie gotowy. Trwają prace tynkarskie wewnątrz mieszkań oraz elewacyjne na zewnątrz - dodaje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Na podobnym etapie jest pobliskie osiedle Atrium Grunwald przy ul. Bosej gdzie mieszkania będą gotowe w maju, a na sprzedaż zostały już tylko ostatnie dwa lokale.

W podpoznańskich gminach praca również wre. Jarosław Szkopek deklaruje, że ujemne temperatury ułatwiły toczone prace na budowie Wschodniej 19 w Luboniu.

- Zimowa aura sprzyjała wciskaniu ścianek szczelnych na terenie inwestycji oraz wykonaniu wykopu szerokoprzestrzennego. Teraz zajmujemy się wylewaniem betonu pod halę garażową - dodaje Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

Zmiany widoczne są też w Zalasewie, Swarzędzu i Środzie Wielkopolskiej. - Niedawno przekazaliśmy klucze pierwszym mieszkańcom na Osiedlu Tulipanowym w Środzie Wielkopolskiej. Na ukończeniu jest Osiedle Liliowe w Swarzędzu - tutaj pracujemy nad elewacją budynku. Zgodnie z harmonogramem postępują działania na Alei Bukowej w Zalasewie. Natomiast w styczniu ruszyliśmy z budową Alei Wiśniowej, również zlokalizowanej w Zalasewie - mówi Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Na zaawansowanym etapie budowy znajduje się inwestycja Zalasewo Park. - Łagodna zima pozwoliła nam na bezproblemowe kontynuowanie budowy w Zalasewie. Mogliśmy bez przeszkód prowadzić prace, a tym samym realizowany budynek wielorodzinny uzyskał już docelową wysokość czyli trzy kondygnacje. - podkreśla Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Zgodnie z założonym planem postępują również prace na osiedlu Zielone Rabowice. - W styczniu i lutym odbywało się murowanie ścian parteru. Aktualnie rozpoczynamy stawianie ścian pięter - zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura sprzedaży Greenbud Development. Wiele powstaje też w Murowanej Goślinie. Deweloper Linea właśnie kończy budowę drugiego budynku typu Villa ulicy Pogodnej, natomiast przy ulicy Stolarskiej rozpoczął stawianie ścian parteru w czterech budynkach typu “Forma”. - W ramach budynku „Forma” zaplanowaliśmy cztery mieszkania, każde mające po około 74 mkw. Łącznie powstanie więc 16 komfortowych i przestronnych mieszkań z ogrodem - mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych