Poznańscy deweloperzy podsumowują rok

Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19

Miniony rok to czas wytężonej pracy. Udało nam się z sukcesem wprowadzić na rynek nową inwestycję w Luboniu - Wschodnią 19. Projekt, na który składa się 146 mieszkań i 2 lokale usługowo-handlowe, cieszy się sporym zainteresowaniem. Z pewnością duże znaczenie ma program Mieszkanie dla Młodych - część lokali w naszej ofercie nadal jest dostępna w ramach MdM. Ważny jest również system płatności 10/90. Na Wschodniej 19 taki system oznacza, że podczas podpisania umowy deweloperskiej na  rachunek powierniczy wpływa tylko 10 proc. wartości nieruchomości, natomiast pozostałe 90% jest wpłacane po zakończeniu budowy. 

Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży Ekonbud-Fadom

Rok 2016 był bardzo intensywny i urozmaicony pod kątem sprzedaży oraz ilości zakończonych inwestycji. Zamknęliśmy budowę dwóch budynków w inwestycji Reduta Nowe Podolany. Do jednego z ich wprowadzili się już nowi mieszkańcy. Obecnie inwestycja składa się z pięciu budynków z dwoma okalami użytkowymi. Do wzmożonej sprzedaży przyczynił się bez wątpienia program MDM z którego mogli skorzystać przede wszystkim młodzi ludzie zaczynający swoje dorosłe życie ale również rodziny wielodzietne. Reasumując miniony rok możemy uznać za bardzo udany.

Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Developement

Miniony rok pod wieloma względami naznaczony był ważnymi sukcesami dla firmy Planetbud. Wyspecjalizowaliśmy się w budownictwie domów szeregowych, a ofertę dopasowaliśmy do potrzeb, które napływały z rynku. Kluczową rolę odegrała oczywiście dostępność domów w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, aż 60% kupujących własne M stanowili młodzi ludzie korzystający z państwowego dofinansowania. Ważnym etapem było również pojawienie się nowych projektów. W styczniu wprowadziliśmy do oferty Osiedle Liliowe, które powstaje przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu, w połowie roku kolejne dwie inwestycje: Aleję Bukową powstającą przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie oraz Aleję Wiśniową zlokalizowaną przy ulicy Rivoliego w Zalasewie. Duże zainteresowanie domem w przyjaznej okolicy, z własnym ogródkiem i dwoma miejscami postojowymi przyczyniło się do rekordowej sprzedaży naszych osiedli. Sprzedaliśmy niemal 50% oferowanych domów. Co istotne, w trzecim kwartale 2016 roku przekazaliśmy osiedle Wiosenne II nowym mieszkańcom. Jest to nasz kolejny sukces, bowiem inwestycja jeszcze przed jej zakończeniem została sprzedana w 100%. Jaki będzie 2017 rok? Początek stycznia pozwala nam sądzić, że kolejne dwanaście miesięcy upłynie pod znakiem, utrzymującej się na zadowalającym poziomie, sprzedaży i nowości na rynku pierwotnym - mówi Weronika Potarzycka, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Developement. 

Adam Wędrychowicz z firmy Linea

W 2016 roku w znacznym stopniu sytuację na rynku nieruchomości determinował program rządowych dopłat Mieszkanie dla Młodych. Deweloper Linea dołożył wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom młodych ludzi, chcących zamieszkać w wymarzonym M. Tak dopasowaliśmy terminy rozpoczęcia poszczególnych etapów inwestycji, aby przyszli Mieszkańcy mieli duży wybór. Jako deweloper cały czas dopasowujemy ceny za 1 m kw. naszych mieszkań do możliwości młodych ludzi, w tym rodzin z dziećmi.

Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych niektóre plany inwestycyjne przyspieszyliśmy, a inne opóźniliśmy. Należy stwierdzić, że w 2016 roku cała branża odczuła, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, kontynuację programu MdM. Ta uwaga dotyczy również Linei. Zainteresowanie naszymi inwestycjami, przede wszystkim Leśna Polana i Osada Leśna, jest duże i podobnie może być w ciągu następnych 12 miesięcy.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych