Prace na placu budowy Rynek Wschodni posuwają się do przodu

U zbiegu ulicy Smolnej i Głównej w Poznaniu trwa realizacja budynku mieszkalnego od Quadro Development. W ramach kameralnej inwestycji o nazwie Rynek Wschodni, powstanie łącznie 47 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, a także podziemna hala garażowa.

Autor: housemarket.pl 23 sierpnia 2022 10:30

  • W ramach projektu Rynek Wschodni powstaną mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchni od 29 do 89 mkw.
  • W przypadku większych lokali mieszkalnych, istnieje możliwość podziału na mniejsze, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.
  • Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach – balkony.
  • Lokale mieszkalne na ostatniej kondygnacji będą mieć tarasy.

Aktualnie trwają ostatnie prace związane z halą garażową, która znajdzie się pod budynkiem. Będzie tutaj  31 miejsc postojowych.

Hala garażowa. Fot. mat. pras.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podziemna hala garażowa jest już prawie ukończona. Po wykonaniu tego zadania, nasz dział realizacji będzie stawiał ściany parteru budynku mieszkalnego. W praktyce to oznacza, że już niedługo będzie można zobaczyć kształt pierwszych mieszkań. Dlatego to ostatni moment, by nabywcy zgłosili i uzgodnili z naszą firmą wszelkie zmiany lokatorskie - mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development, podkreślając, że wszystkie prace w inwestycji przebiegają zgodnie z planem.

 

Zakończenie inwestycji jest planowane na drugą połowę 2023 roku, a ceny mieszkań rozpoczynają się od 8800 złotych brutto za mkw.

Quadro Development umożliwia rezerwację mieszkania w rządowym programie „Mieszkanie Bez Wkładu”. To oznacza, że lokal mieszkalny na kredyt można zakupić nawet w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje wkładem własnym.

Warto podkreślić, że inwestycja powstaje u zbiegu ulic: Smolnej i Głównej w Poznaniu, a jednocześnie blisko Ronda Śródka. Przy realizowanym budynku znajduje się przystanek autobusowy, dzięki czemu można sprawnie dojechać do centrum Poznania. W przyszłości umożliwi to także tramwaj, ponieważ miasto Poznań planuje przedłużyć linię tramwajową z pętli Zawady do okolic stacji kolejowej Poznań Wschód.

- Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na otoczenie Parku Ks. Tadeusza Kirschke, a także nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym Wartostradę – podsumowuje Marek Smogór. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych