Praga Południe. Jakie projekty mieszkaniowe powstają w dzielnicy?

Praga Południe to jedna z dzielnic Warszawy, która obecnie rozwija się najbardziej dynamicznie. Planowane metro jeszcze przyśpieszy jej rozwój.

Autor: Marta Rogacewicz 12 stycznia 2022 11:41

Praga Południe to zróżnicowana dzielnica. Część znawców tematu uważa, że jej właściwa nazwa powinna brzmieć Grochów, ponieważ jej rozwój wziął się właśnie od wsi Grochów, włączonej w granice miasta w 1916 roku. Nadal Grochów stanowi ważną część dzielnicy. Poza Grochowem zainteresowanie budzi również prestiżowa Saska Kępa i dynamicznie rozwijający się Gocław. Jakie inwestycje powstają w poszczególnych częściach dzielnicy?

Saska Kępa - mieszkania

Niewielka Saska Kępa, znana chociażby z twórczości Agnieszki Osieckiej, to szczelnie zabudowana willami niewielka enklawa. Powstają tam głównie niewielkie apartamentowce z półki premium. Na obrzeżach Saskiej Kępy planowana jest inwestycja Grupo Lar przy ul. Lizbońskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grochów - mieszkania

Grochów przeplatany jest starymi kamienicami, modernistycznymi budynkami z lat 50-tych oraz terenami pofabrycznymi, które coraz częściej zmieniają się z osiedla mieszkaniowe. Buduje tutaj m.in. Dom Development, który w ubiegłym roku wprowadził do sprzedaży ostatni etap osiedla Stacja Grochów.  W dwóch 5-piętrowych budynkach do końca 2022 roku powstanie łącznie 159 mieszkań.

Kamionek - mieszkania

Kamionek to zielona część Pragi Południe, w której znajduje się piękny Park Skaryszewski. Nowe inwestycje mieszkaniowe koncentrują się wokół dawnych terenów fabrycznych przy Mińskiej. Powstaje tutaj kilku etapowa inwestycja Soho by Yareal. Z nową inwestycją ruszyła Develia, która chwali się, że jej inwestycja Aleje Praskie powstanie przy nowej stacji metra Mińska.

Gocław - mieszkania

Trzecia linia metra, planowana na 2028 rok, ma prowadzić ze stacji Stadion Narodowy na Gocław. Na Gocławiu jesienią ubiegłego roku swój projekt zakończyła m.in. Cordia z 17-piętrową inwestycją Horyzont Praga. Powstaje tu również wieloetapowe osiedle Wilga. Wieloetapową inwestycję Park Skandynawia realizuje tutaj również Skanska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych