Praga Południe: klimat przedwojennej Warszawy, grochowska oranżada i rurki z kremem

W ostatnich latach na Pradze-Południe zamieszkało 4,8 tys. nowych osób. Co je przyciągnęło? Praga-Południe to inkubator start-upów i rozbudowana sieć biur coworkingowych. Tu też planowana jest budowa linii tramwajowej oraz powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, nieodbiegające standardem od tych realizowanych na Woli, Żoliborzu czy Mokotowie, a bardziej dostępne cenowo.

Autor: HouseMarket.pl 16 lipca 2018 14:26

To właśnie w obrębie praskich ulic: Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Ostrobramskiej spółka mieszkaniowa Skanska buduje osiedle Park Skandynawia. Obecnie realizowany jest I etap inwestycji, który dostarczy na rynek 167 mieszkań o powierzchni od 28 mkw. do 101 mkw. Będą to zarówno kawalerki, jak i lokale pięciopokojowe. Dodatkowo część z nich zostanie wyposażona w ogródki lub przestrzenne tarasy. Powstanie również 157 miejsc parkingowych na dwupoziomowym podziemnym parkingu, komórki lokatorskie i ogólnodostępne stojaki rowerowe. Inwestycja realizowana jest zgodnie z normami certyfikacji środowiskowej BREEAM.
 
- Dane podsumowujące III kw. tego roku wskazują, że w Warszawie trudno o niskie ceny. Rosną stawki mieszkań na rynku wtórnym. Obecnie za mkw. lokalu na rynku wtórnym trzeba zapłacić średnio 8 264 zł, czyli o 6,4 proc. więcej przed rokiem. W związku z tym klienci zdecydowanie częściej rozważają zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Szukają ofert dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i zapewniających dostęp do lokalnych atrakcji. Przyszli mieszkańcy Parku Skandynawia będą mieć blisko zarówno do Parku nad Balatonem, pływalni „Wodnik” czy Stadionu Narodowego - mówi Karolina Guzik, menadżer sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

Dodatkowo Praga-Południe pozwala poczuć klimat przedwojennej Warszawy, bo dzielnica stosunkowo mało ucierpiała podczas wojny. Tu też można posłuchać lokalnej gwary i spróbować miejscowych specjałów – oryginalnej grochowskiej oranżady i rurek z krem, których receptura jest niezmienna od lat. Warszawska Praga znalazła się także na 4. miejscu w rankingu najfajniejszych dzielnic Europy opublikowanym przez magazyn Business Insider.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych