Praska kamienica Środkowa 13 dostanie dwa nowe piętra

Dzięki projektowi odnowy kamienic Pragi Północ, budynek przy Środkowej 13 odzyska swoją przedwojenną świetność. Nowi mieszkańcy będą mogli rozkoszować się czarem tego miejsca już w pierwszym kwartale 2017 roku.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2016 12:21

Historia ulicy sięga 1792 roku. W czasach napoleońskich była drogą prowadzącą do wojskowych instalacji, fortów i strzelnic. W związku z tym, że znajdowała się ona wewnątrz fortyfikacji, nadano jej nazwę Środkowa.

Głównym zakresem prac jest rewitalizacja kamienicy i to w kwartale miasta, który magistrat uznał za swój priorytet jeśli chodzi o przywrócenie mu należnego blasku. Odnawiana pod okiem konserwatora, zabytkowa kamienica dostanie zastrzyk nowoczesności w postaci dobudowanych dwóch pięter. Miłośnicy budynków z duszą, znajdą tu odnowione w wysokim standardzie klatki schodowe i części wspólne. Bez obaw mogą też tu zamieszkać zwolennicy mieszkań na wyższych kondygnacjach, gdyż budynek zostanie wyposażony w windę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestor – Portfel Inwestycyjny ma w ofercie mieszkania o metrażach od 30 do 70 mkw. zostaną dostosowane funkcjonalnie do najnowszych trendów i wymagań nabywców, z zachowaniem swoistego charakteru właściwego dla staromiejskiej zabudowy. Na parterze budynku przewidziane zostały lokale usługowe, zaś rewitalizowane patio stanie się miejscem zabaw dla dzieci i sąsiedzkich spotkań.

Obiekt znajduje się przy typowo mieszkaniowej znanej i spokojnej ulicy, w niewielkiej odległości od tętniących życiem arterii warszawskiej Pragi. Kamienica stoi w odległości 900 m od stacji metra Wileńska, a nowo projektowana stacja – oddalona tylko o 150 m – będzie gotowa za trzy lata. Na Środkową można też wygodnie dojechać tramwajami i autobusami. W pobliżu budynku znajduje się szkoła i przedszkole.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych