Praskie kamienice odzyskują blask

Kamienice przy ulicy Kamionkowskiej 31 i 39, w których znajduje się 41 lokali, zostały wyznaczone do remontu jako jedne z pierwszych na warszawskiej Pradze–Południe.

Autor: HouseMarket.pl 19 września 2016 09:58

Kamienica z lat trzydziestych ubiegłego wieku jest jedną z dwóch stojących przy ul. Kamionkowskiej, które przechodzą remont w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

- Program rewitalizacji wpływa na rozwój prawej strony Warszawy. Zawierają się w nim między innymi remonty oraz polepszenie stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic, ale przede wszystkim to poprawa warunków życia mieszkańców tej części miasta. Do 2022 roku przeznaczymy na ten cel 1,4 mld zł – mówi Hanna Gronkieiwcz-Waltz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje stołeczny ratusz, budynki przy ulicy Kamionkowskiej 31 i 39, w których znajduje się 41 lokali, zostały wyznaczone do remontu jako jedne z pierwszych na Pradze–Południe. Wizytowana kamienica przy ul. Kamionkowskiej 39, w której mieszka 16 rodzin, remontowana jest sukcesywnie. Otrzymała już centralne ogrzewanie i instalację gazową.

Obecnie została wykonana m.in. izolacja pionowa ścian fundamentowych i fundamentów, wymieniono pokrycie dachu, ocieplono ściany zewnętrzne i strop, wymieniono instalację elektryczną w części wspólnej, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Dom czeka jeszcze położenie tynków, pomalowanie klatek schodowych oraz rewitalizacja podwórka.

Cały remont był przeprowadzany bez konieczności wyprowadzki lokatorów. Zakończenie prac planowane jest w październiku 2016 r. Podobny zakres prac jest realizowany w drugim budynku przy ul. Kamionkowskiej 31 z 1966 r. Ogółem prace będą wykonywane w 164 budynkach mieszkalnych i mieszkalno-użytkowych. Na Pradze–Południe w 27 budynkach, Pradze-Północ w 90, Targówku - w 47.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych